(VIDEO) Boro Elčić prokomentarisao dvije sporne situacije na derbiju

15.04.2018 u 23:12

Stručni konsultant BHT, Boro Elčić, prokomentarisao je suđenje u ovom kolu Premijer lige BiH.

On je iz utakmice prošlog kola, Vitez- Čelik, koja je igrana u ponedeljak izvukao sporan detalj kod gola Zeničana za kojeg kaže da je ispravan,  i pored toga što je igrač Čelika bio najbliži golu Vitežana, te još jedan detalj koji je okrakterisao kao ispravan.

Što se tiče današnjeg derbija prema Bori Elčiću suđenje na ovom derbiju je bilo jedno od boljih kada su u pitanju derbiji. On je istakao da je kod situacije kada je Sarajevo tražilo penal u 11. minutu, kontakt u kaznenom prostoru postojao, ali nedovoljan da bi bio dosuđen kazneni udarac.

Što se tiče penala kojeg je tražio Željezničar penal u 28. minutu, i tu je prokomentarisao da je bilo kontakta, ali takođe nedovoljnog za penal, što je odraz sudijskog ravnopravnog kriterija na meču.