(VIDEO) Džoker Jović donio Zrinjskom tri boda za miran zimski san

02.12.2016 u 14:50 Piše: Kenan Kaloper

Fudbaleri Zrinjskog savladali su sa minimalnih 1-0 Vitez u okviru 18. kola Premijer lige BiH, čime su i teoretski osigurali ulazak u Ligu 6 za prvaka BiH četiri kola prije kraja.

(VIDEO) Džoker Jović donio Zrinjskom tri boda za miran zimski san Foto: Mahir Sarajlić

Prvi duel 18. kola Premijer lige BiH danas su u Vitezu odigrali devetoplasirani i prvoplasirani tim Premijer lige BiH, a gosti su stigli do dosta teške, ali i očekivane pobjede.

U Zrinjskom su se pribojavali gostovanja u Vitezu, što zbog vlastite loše forme, što zbog lošeg stanja terena na Gradskom stadionu u Vitezu. Zrinjski nije igrao dobro u posljednje vrijeme i loš rezultat na današnjoj utakmici bi definitivno stvorio ogromne probleme mostarskom timu pred zimsku pauzu.

Domaći tim je počeo utakmicu znatno bolje od Zrinjskog, kod kojeg se vidio nedostatak samopouzdanja. Ipak, domaći su fudbaleri odigrali nekoliko akcija u kojima im je nedostajao posljednji pas Anela Dedića ili bolja završnica. Činilo se da u pojedinim momentima fudbaleri Viteza malo i taktiziraju, jer im je bod dovoljan rezultat, pa i kad su mogli ozbiljnije pritisnuti zadnju liniju gostiju, nisu to nužno pravili kako treba.

Fudbaleri gostujućeg tima su uglavnom prijetili iz individualnih akcija Nemanje Bilbije, koji je u dva navrata zaprijetio golu domaćina iz opasnih pozicija, ali oba puta je njegov udarac bio previše loš da bi iznenadio Nwolokora.

S druge strane, Vitez je uputio ukupno sedam udaraca ka golu Zrinjskog u prvom poluvremenu, a ubjedljivo je najbliži pogotku bio Armin Kapetan, koji je promašio stopostotnu šansu. Tačnije, nije kako treba zakačio loptu poslije dodavanja Zorana Kokota iako je bio samo metar od protivničkog praznog gola.

Drugo poluvrijeme je donijelo totalni preokret u igri Zrinjskog, koji je od samog početka pokazao da želi doći do sva tri boda. Promašili su nevjerovatne dvije šanse u prvih 5 minuta drugog dijela nakon prekida, kada su se fudbaleri Zrinjskog spetljali umjesto da šutiraju ka golu domaćina.

Ipak, bili su bolji i u nastavku susreta. Nemanja Bilbija je spremio šansu Jasminu Mešanoviću, koji je glavom šutirao pored gola iz jako izgledne šanse. Djelovalo je u tim momentima da Zrinjski ni danas neće doći do trijumfa, naročito kada je poslije sjajnog pasa Kokota Dedić sam krenuo ka golu mladog Nikole Vasilja.

Međutim, Dedić danas nije imao svoj dan i promašio je ovu sjajnu šansu, a u nastavku susreta Zrinjski je posegao za promjenama koje su mu brzo donijele rezultat.

Tačnije, Toni Jović je zamijenio Ognjena Todorovića i već u 70. minuti je stigao do svog prvog premijerligaškog pogotka u dresu Zrinjskog. Sjajno ga je uposlio danas relativno loši Jasmin Mešanović, koji je tako opravdao veliku minutažu koju je dobio i u fazi sezone kada mu lošije ide.

Mešanović je proigrao Jovića, a ovaj je sjajno pogodio mrežu Viteza, čime je efektivno završio utakmicu. Do kraja susreta, Zrinjski je uspješno čuvao svoje vodstvo i meč je okončan rezultatom 1-0.

Zrinjski je ovim trijumfom osigurao ligu za prvaka i teoretski i zadržat će minimalno 4 boda razlike u odnosu na svoje rivale u toku zimske pauze.