(VIDEO) GOŠK obezbijedio opstanak u društvu najboljih i doveo Čelik u dosta nezgodnu stiuaciju

29.04.2018 u 18:18

GOŠK je u sedmom kolu Lige za opstanak na svom terenu pobijedio Čelik sa 1:0 i tako obezbijedio opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a s druge strane doveo Zeničane u neugodnu situaciju.

(VIDEO) GOŠK obezbijedio opstanak u društvu najboljih i doveo Čelik u dosta nezgodnu stiuaciju

Prvi pokušaj na utakmici smo vidjeli u 27. minuti susreta kada je Šišić šutirao sa velike udaljenosti, ali pravo u Kozića da bi četiri minute kasnije Jurina pogodio prečku nakon ubačaja Nikolića.

Gabeljani su poveli u 48. minuti susreta kada je Barić ubacio sa desne strane, a mrežu gostiju iz Zenice je pogodio Mišić, te donio GOŠK-u velika tri boda.

GOŠK sada ima 36 bodova i nalazi se na osmom mjestu dok je Čelik na 11. poziciji sa 25 bodova, osam manje od desete Slobode što znači da su Zeničani tri kola pred kraj prvenstva veoma blizu Prve lige Federacije BiH.

GOŠK-Čelik 1:0 (Mišić 48')

GOŠK: Kozić, Rodin, Isić, Mišić, Barić, Raguž, Zolj, Ramić, Vego, Mulahusejnović, Hasanović.

Čelik: Dujković, Bevab, Šantić, Pandža, Jurina, Livančić, Karamatić, Okoli, Anđušić, Nikolić, Čelik.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0