(VIDEO) Željezničar upisao tri boda na Grbavici

25.09.2016 u 20:49 Piše: Sport1.ba

Željezničar je večeras dočekao Metalleghe u desetom kolu BHT Premijer lige na stadionu 'Grbavica' te je slavio s 2:1.

Utakmica je otvorena s dva vezana kornera za goste, koji ipak nisu uspjeli napraviti nešto više, a onda je terenska inicijativa u potpunosti pripala Željezničaru.

Lendrić je u četvrtoj minuti bio u prodoru, no lopta mu je 'pobjegla' u trenutku kada je trebao šutirati. Željo je nakon toga uglavnom napadao po desnoj strani preko Stevanovića i upravo je tako izborio jedanaesterac. Rašić je oborio Stevanovića u kaznenom prostoru, a siguran realizator jedanaesterca je bio Lendrić, koji je tako prekinuo 'sušu'.

U 13. minuti Križman snažno šutira s 20 metara, ali direktno u Fejzića. Nakon toga je opao tempo, pa smo na narednu šansu čekali do 26. minute. Lendrić je ostao sam u kaznenom prostoru gostiju, šutira s 15 metara, ali također direktno u oglmana gostiju.

Plavi su u nastavku držali posjed lopte, no nisu dolazili u ozbiljnije šanse sve do 41. minute, kada Križman fenomenalno šutira i matira Fejzića za 2:0, što je bio i rezultat na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je počelo jako loše, a do prve prilike vrijedne pomena samo čekali do 57. minute. Marković je igrao rukom na ivici kaznenog prostora, Bibić je direktno šutirao iz slobodnog udarca, a Kjosevski hvata loptu bez ikakvih problema. Na drugoj strani odmah dobra šansa za Želju. Radinović odlično šutira s 25 metara, ali Fejzić uspijeva odbrani.

Željo je imao dobru šansu u 66. minuti. Stevanović je sjajno uposlio Markovića, koji izlazi sam na Fejzića, a lopta nakon šuta pogađa golmana gostiju. Već u narednom napadu još jedna šansa za Plave. Stevanović je izveo sjajan solo prodor i šutirao nakon što je prošao kompletnu odbranu, ali lopta odlazi pored stative.

U 75. minuti Metalleghe stiže do pogotka. Bibić je ubacio, a Smiljanić je poslao loptu iza leđa Kjosevskog.

U 84. minuti Stevanović izvodi slobodan udarac s ivice kaznenog prostora i pogađa prečku.

Gosti su do kraja igrali nešto bolje od Željezničara, no nisu uspjeli stići do poravnanja, pa je konačan rezultat glasio 2:1.

Željezničar je ovom pobjedom upisao jako važna tri boda za priključenje gornjem dijelu tabele, dok se Metalleghe s novim porazom nalazi u dosta teškoj situaciji.

FK Željezničar: Kjosevski, Boccaccini, Kosorić, Memija, Marković, Blagojević, Stanić, Lendrić, Radinović, Križman i M. Stevanović.

NK Metalleghe BSI: Fejzić, Bibić, Kovač, Smajić, Helvida, Dujaković, Sakan, Rašić, Radulović, Stakić i Popović.