23.09.2018 u 22:40

Barcelona upisala prvi kiks

Girona herojskom igrom stigla do historijskog boda protiv Barcelone Foto: Twitter

Posljednju utakmicu dana odigrali su Barcelona i Girona, dva katalonska kluba.

Trebala je to biti najizvjesnija utakmica ovog kola, budući da Girona nikads nije osvojila niti bod protiv današnjeg moćnog protivnika. Ali, ova ekipa Girone ima ogromno srce, ali i nekoliko vrlo kvalitetnih pojedinaca.

Sve to se moglo vidjeti u današnjoj utakmici, gdje je zaista bilo svega što fudbalska utakmica može ponuditi.

Do vodstva prva stiže Barcelona, a strijelac je Lionel Messi. Ništa neobično, reklo bi se.

Činilo se tada da će ovo biti utakmica slična svim ostalim kadmsu ove dvije ekipe u pitanju, ali se brzo sve promijenio.

Utakmica se okrenula "na glavu" kada je u 35. minuti direktan crveni karton dobio Clement Lenglet.

Posljedice toga osjećaju se već u 45. minuti, kada odlični Stuani pogađa za 1-1.

Christian Stuani pogađa i na samom startu drugog dijela, u 51. minuti, za ogromnih 1-2 i muk na Camp Nouu.

Barcelona je izjednačila "na vrijeme", jer je u 63. minuti Pique snalažljivo pogodio za 2-2.

Iako je nakon toga nastala potpuna opsada Gironinog gola, velika Barcelona ipak nije uspjela slomiti malu, ali hrabru Gironu.

Nakon ove utakmice, u Primeri više ne postoje ekipe sa maksimalnim učinkom. Barcelona i Real su na vrhu sa po 13 bodova.