13.05.2018 u 22:36

Nevjerovatna utakmica

Opšta ludnica u Valenciji: Levante u svevremenskoj utakmici nanio Barceloni prvi poraz u sezoni Foto: Twitter

U završnici ligaških takmičenja se često znaju desiti neki "ludi" rezultati, jer su ekipe mnogo opuštenije i igraju se gotovo nepostojeće odbrane.

Međutim, na ludilo koje smo večeras vidjeli na Ciudad de Valencia stadionu, ništa nas nije moglo pripremiti.

Barcelona je ostala neporažena prošlog vikenda protiv Real Madrida i činilo se tada da Barcelonu više nema ko zaustaviti u pohodu na sezonu bez poraza. A onda se, večeras, pojavio Levante, u utakmici koju će igrači ovog kluba prepričavati svojim unucima.

Do vodstva dolaze već u petoj minuti, preko Emmanuela Boatenga, ali Barcelona još uvijek nije počela da paniči.

Međutim, kada je Boateng u 30. minuti zabio i za 2-0, alarmi kod Blaugrane počeli su da se pale.

Barcelona je nakon toga zaigrala malo bolje i uzvratila preko Coutinha u 38. minuti.

Ipak, to kao da je samo naljutilo igrače Levantea, jer oni u narednih desetak minuta apsolutno masakriraju novog prvaka Španije.

Prvo Bardhi pogađa u 46. minuti za 3-1, da bi potom Boateng svojim trećim golom na utakmici podigao rezultat na nestvarnih 4-1.

Nestvarno postaje još luđe, kada Bardhi pogađa još jednom u 56. minuti, za 5-1 i osjećaj da se nalazimo u nekoj zoni sumraka.

Zatim Barceloma ipak malo podiže nivo i budi se iz tog zimskog sna u kojem se nalazila u prvih sat vremena.

To rezultira golom Coutinha u 59. minuti za 5-2.

Isti igrač strijelac je i pet minuta kasnije, za 5-3, čime je kompletirao svoj hat-trick. Šteta da je njegova najbolja utakmica morala doći u najgoroj utakmici Barcelone u Primeri ove sezone.

Stigla je Barca i do 5-4 u 71. minuti, kada je Suarez realizirao jedanaesterac, ali do velikog povratka i izjednačenja nisu mogli.

Ovo znači da Barcelona, uprkos sjajnoj ligaškoj kampanji, nije uspjela ostvariti historijski podvig osvajanja lige kao neporažena ekipa.