BiH bi mogla biti u trećoj jakosnoj skupini za EURO 2020

22.03.2018 u 09:59

Izvlačenje kvalifikacionih grupa za Evropsko rukometno prvenstvo 2020. a kojem su domaćini Austrija, Norveška i Švedska bit će održano u Norveškoj, u Trondheimu, 12.04.2018. godine.

BiH bi mogla biti u trećoj jakosnoj skupini za EURO 2020

Prema rang listi evropskih reprezentacija, BiH se nalazi na 19. mjestu zajedno sa Holandijom i Portugalom.

Iz tog razloga će prije izvlačenja grupa biti upriličeno predizvlačenje kako bi jedna od ove tri reprezentacije bila premještena u treću jakosnu skupinu.

Inače, prema rang listi, jakosne skupine su:

Prva skupina: Francuska,Hrvatska, Njemačka, Danska, Slovenija, Bjelorusija, Mađarska, Makedonija

Druga skupina: Rusija, Češka, Poljska, Island, Srbija, Crna Gora kao i BIH, Holandija, Portugal

Treća skupina: Latvija, Litvanija, Švicarska, Slovačka, Ukrajina, Izrael, Turska i (BiH, Holandija ili Portugal)

Četvrta skupina: Finska, Belgija, Estonija, Grčka, Rumunija, Italija, Kosovo, Farska Ostrva

Izvor: svijet-rukometa.com

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0