Kako izgleda naša grupa kvalifikacija za SP 2019

02.07.2018 u 23:48

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine se plasirala u naredni krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini koje se održava u Kini.

Kako izgleda naša grupa kvalifikacija za SP 2019 Foto: FIBA.com

BiH je smještena u Grupu K, u kojoj se pored nas nalaze i reprezentacije Rusije, Francuske, Češke, Finske i Bugarske.

Naša reprezentacija u drugi krug ide sa omjerom od dvije pobjede i četiri poraza, jednako kao i Bugarska, dok Finska kao i Rusija imaju omjer od po tri pobjede i poraza.

Češka je trenutno drugoplasirana u grupi sa omjerom od pet pobjeda i jednim porazom, dok je prvoplasirana Francuska koja ima svih šest pobjeda.

Pred našim timom je šest novih utakmica, u kojim ćemo morati 'ganjati' jednu od prve tri pozicije na tabeli koje vode na Mundobasket.

Screenshot (50).png - Kako izgleda naša grupa kvalifikacija za SP 2019
Tabela Grupe K

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Sarajevo 6 3 1 21
2. FK Željezničar 6 3 1 21
3. HŠK Zrinjski 6 1 3 19
4. FK Sloboda 5 2 3 17
5. NK Široki Brijeg 3 5 1 14
6. FK Radnik 3 4 3 13
7. NK Čelik 3 3 3 12
8. FK Krupa 2 5 3 11
9. FK Mladost DK 2 4 4 10
10. FK Tuzla City 2 1 6 7
11. NK Gošk 1 3 6 6
12. Fk Zvijezda 09 0 4 5 4
Premijer Liga BiH
4. kolo
11.08
17:00
Tuzla City
Sloboda
0
1
11.08
17:30
Krupa
Mladost DK
2
2
11.08
19:00
Čelik
Zrinjski
1
0
12.08
17:30
Zvijezda 09
Željezničar
1
3
12.08
20:30
Sarajevo
Gošk
1
1
12.08
20:30
Široki Brijeg
Radnik
0
0
Premijer Liga BiH
5. kolo
15.08
17:00
Mladost DK
Široki Brijeg
0
1
15.08
17:30
Gošk
Tuzla City
3
2
15.08
17:30
Sloboda
Krupa
1
0
15.08
17:30
Radnik
Čelik
0
0
15.08
20:15
Željezničar
Sarajevo
2
2
29.08
20:30
Zrinjski
Zvijezda 09
5
2