Nijemci u teškoj utakmici bolji od Čeha

19.01.2018 u 20:14

U vrlo tvrdoj i teškoj utakmici, rukometaši Njemačke savladali su rezultatom 22:19 Češku, u okviru Evropskog rukometnog prvenstva.

Nijemci u teškoj utakmici bolji od Čeha Foto: EPA

Dvije ekipe su tokom cijelog susreta bile dosta izjednačene, a baš kao što se često dešava sa reprezentacijom Njemačke, i ovaj je meč obilježilo nekoliko kontroverznih situacija. 

Što se samog rukometa tiče, Češka je bila jako kvalitetan protivnik u prvom poluvremenu, te je na odmor prenijela vodstvo rezultatom 10:9, a jako neizvjestan je susret bio i u drugom dijelu.

Do samog finiša susreta ekipe su se smjenjivale u vodstvu i nijedan tim nije uspijevao doći do prednosti veće od dva razlike, a tek su u finišu Nijemci poveli sa tri, a potom i sa četiri razlike, da bi na kraju dobili meč rezultatom 22:19.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Steffen Fath sa osam pogodaka, dok je kod Čeha najbolji bio Tomas Cip sa šest golova.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. NK Široki Brijeg 3 2 0 11
2. FK Željezničar 3 1 1 10
3. FK Sarajevo 2 2 1 8
4. FK Radnik 1 4 0 7
5. FK Sloboda 2 1 2 7
6. NK Čelik 2 1 2 7
7. FK Krupa 1 3 1 6
8. HŠK Zrinjski 2 0 2 6
9. NK Gošk 1 2 2 5
10. FK Tuzla City 1 1 3 4
11. Fk Zvijezda 09 0 3 1 3
12. FK Mladost DK 0 2 3 2
Premijer Liga BiH
4. kolo
11.08
17:00
Tuzla City
Sloboda
0
1
11.08
17:30
Krupa
Mladost DK
2
2
11.08
19:00
Čelik
Zrinjski
1
0
12.08
17:30
Zvijezda 09
Željezničar
1
3
12.08
20:30
Sarajevo
Gošk
1
1
12.08
20:30
Široki Brijeg
Radnik
0
0
Premijer Liga BiH
5. kolo
15.08
17:00
Mladost DK
Široki Brijeg
0
1
15.08
17:30
Gošk
Tuzla City
3
2
15.08
17:30
Sloboda
Krupa
1
0
15.08
17:30
Radnik
Čelik
0
0
15.08
20:15
Željezničar
Sarajevo
2
2
29.08
20:30
Zrinjski
Zvijezda 09
-
-