Nova FIBA rang lista: Gdje su Zmajevi nakon novembarskog ciklusa kvalifikacija za SP?

04.12.2017 u 18:24 Piše: Emir Katana

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u novembarskom ciklusu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. godine zabilježila polovičan učinak.

Nova FIBA rang lista: Gdje su Zmajevi nakon novembarskog ciklusa kvalifikacija za SP?

Izabranici Duška Vujoševića su zabilježili pobjedu nad Rusijom u Skenderiji, te poraz od Francuske u Rouenu, te smo nakon dva odigrana kola na drugom mjestu na tabeli.

Uprkos velikoj pobjedi nad četvrtom reprezentacijom u Evropi BiH je ostala 42. selekcija svijeta na najnovijem FIBA rankingu sa 139.1 bodova dok smo u Evropi na 24. mjestu.

Što se tiče protivnika u našoj grupi, Belgija je napredovala dva mjesta i sada je 29. reprezentacija svijeta odnosno 18. u Evropi sa 214 bodova dok je Rusija ostala na 12. mjestu u svijetu i osmom u Evropi sa 441 bodova.

Posljednji protivnik u našoj grupi, Francuska je četvrta selekcija svijeta odnosno treća u Evropi sa 636.6 bodova.

I dalje je najbolja selekcija SAD-a, potom slijede Španija, Srbija, pomenuta Francuska, Litvanija, Argentina, Slovenija, Hrvatska, Brazil, te Australija.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0