Odlične vijesti: Rusi ponovo bez najboljeg igrača u duelu sa Bosnom i Hercegovinom

06.02.2018 u 15:00

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine će 25. februara gostovati u Permu protiv selekcije Rusije koja će u ovom meču biti oslabljena za neigranje svog najboljeg igrača Alexeyja Shveda.

Odlične vijesti: Rusi ponovo bez najboljeg igrača u duelu sa Bosnom i Hercegovinom

Naime, njegov dosadašnji klub Khimki Moskva je na svojim zvaničnim stranicama saopštio da Shved neće biti na raspolaganju selektoru Rusije za utakmice kvalifikacija za SP protiv Francuske i BiH.

U pismu koje je potpisao generalni menadžer Khimkija Pavel Astakhov, stoji da Shved neće moći nastupiti na ove dvije utakmice u februarskom ciklusu kvalifikacija.

Kao glavni razlog naveli su zgusnut raspored Khimkija u Euroligi i VTB ligi budući da će oni 23. februara 2018. godine ugostiti Panathinaikos u utakmici koja bi im mogla donijeti plasman u play off.

Također, u pismu su naveli da će uprkos važnim utakmicama koje očekuju Khimki Andrei Zubkov biti član selekcije Rusije.

Podsjetimo, Shved nije bio član Rusije ni u prvom meču ove dvije reprezentacije koji je igran u Skenderiji. 


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0