Pobjeda!!!! Bosna i Hercegovina je u baražu za Svjetsko prvenstvo!

13.01.2018 u 19:16

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će u tuzlanskom Mejdanu dočekati selekciju Švicarske.

Pobjeda!!!! Bosna i Hercegovina je u baražu za Svjetsko prvenstvo! Foto: EPA

KRAJ UTAKMICE U TUZLI! Bosna i Hercegovina je savladala selekciju Švicarske rezultatom 21:15.

59' Predragović 21:15, sjajna završnica Zmajeva

59' Ponovo Vegar, 20:15, pobjeda je osigurana

58' Benjamin Burić je stigao do svoje dvadesete odbrane, bravo majstore!!! Rezultat je 19:15 u našu korist

57' Vegar je strijelac, imamo ponovo četiri pogotka prednosti, čini se da je utakmica prelomljena u našu korist

55' Burić nova odbrana, sjajno

54' Panić ponovo pogađa, 18:15

Sedamnaesta odbrana sjajnog Burića

53' Paniiiić od bloka pogađa gol Portnera

52' Obostrano isključenje, obje slekecije imaju po jednog igrača manje na parketu

51' Gosti postižu gol iz kontre, 16:15, Portner ponovo brani, gosti imaju priliku za poravnanje

50' Novi pogodak za goste, 16:14

49' Buriiiiić, nova odbrana, a onda Vegar postiže pogodak za 16:13

48' Sedmerac za Švicarce, 15:13

48' Panić postiže novi pogodak, 15:12 vodi BiH

47' Gosti su sa igračem manje

46' Konačno pogodak za BiH, Predragović je strijelac, ali Švicarci uzvraćaju brzo novim pogotkom, 14:12

45' Imamo igrača manje, primili smo novi pogodak, 13:11

44' Panić pogađa prečku

Selektor Šuman je zatražio minutu odmora

43' Švicarci postižu prave mini-seriju, sada imamo prednost od tri pogotka, 13:10

41' 14 odbrana Burića, imamo prednost od pet pogodaka 13:8

38' Nuić postiže pogodak, imamo šest pogodaka prednosti po prvi put na utakmici, 13:7

37' Burića će Švicarci sanjati narednih dana, nova odbrana našeg golmana

36' Tarabochiaaaa vodimo 12:7

32' Ponovo Švicarci dolaze do prvog pogotka, 11:7 za BiH

31' Burić ponovo sjajno brani

Počeo je drugi dio utakmice u Tuzli

POLUVRIJEME U MEJDANU, IMAMO PET POGODAKA PREDNOSTI, 11:6

27' Švicarci dolaze do smanjenja rezultata, ali Malinović nam vraća pet pogodaka prednosti, 11:6

24' Burić ponovo sjajno brani

23' Marko Paniiiiiić! Vodimo 10:5

22' Kutell je pogodio Burića loptom u glavu i zaradio dvije minute isključenja

21' Primili smo pogodak, a potom Vranješ pogađa sa centra, 9:5 je u ovom momentu

21' Sjajni Burić ponovo brani udarce gostiju u dva navrata, Ovčina ovog puta ne koristi kontranapad

Selektor Švicarske traži novu minutu odmora

19' Ovčina postiže svoj četvrti pogodak, imamo četiri pogotka prednosti

18' Panić je strijelac, njegov drugi pogodak, vodimo 7:4

18' Alili je isključen, ali nismo uspjeli iskorisiti igrača više

16' Alili je postigao svoj drugi pogodak, rezultat je 6:4

15' Burić je ponovo sjajan na golu Zmajeva, nova odbrana

15' Perić se sjajno 'zabio' u odbranu gostiju, sada je 6:3

14' Gosti su nakon minute odmora stigli do trećeg pogotka, 5:3 vodi BiH

13' Ponovo kontranapad, asistencija Burića i pogodak Ovčine, 5:2

12' Prvo smo se sjajno odbranili, a potom Terzić sjajno pogađa za dva pogotka prednosti, 4:2

11' Ovčina iskoristio kontranapad, vodimo 3:2

9' Švicarci su brzo stigli do poravnanja, 2:2

9' Panić sa deset metara, vodimo 2:1

6' Ovčina je strijelac prvog pogotka za BiH, 1:1

5' Tarabochia nije uspio realizovati sedmerac, imamo igrača više, ali smo još uvijek bez pogotka

4' Švicarci dolaze do pogotka, 0:1

3' Još nema golova u Mejdanu

Počeo je susret u Mejdanu. Zmajevi imaju prvi napad idemo do pobjede!!!

Poslije pobjede u St. Gallenu nama je dovoljan i bod u večerašnjem duelu za plasman u baraž.

Tekstualni prijenos utakmice iz Mejdana koja počinje u 20 sati pratite na našem portalu.

Bilal Šuman i Michael Suter su odabrali sljedeće igrače za ovaj duel.

BiH: Tatar, Ovčina, Perić, Mandić, Tarabochia, Vražalić, Panić, Burić, Terzić, Toromanović, Ahmetašević, Vranješ, Malinović, Predragović, Vegar. Selektor: Bilal Šuman.

ŠVICARSKA: Winkler, Meister, Rubin, Lier, Alili, Delhees, von Deschwanden, Portner, Rothlisberger, Kuttel, Maros, Huwyler, Dahler, Geisser, Gerbl, Blatter. Selektor: Michael Sutter.