Pobjeda u Švicarskoj, sjajni Zmajevi savladali domaće rukometaše

10.01.2018 u 18:17

Rukometaši Bosne i Hercegovine igraju možda i odlučujući meč u kvalifikacijama protiv Švicarske.

POBJEDAAAAAAAAAAAA REZULTATOM 24:21

59' Vražalić je strijelac za BiH

58' Panić je ponovo strijelac. Vodimo 23:20 dvije minute prije kraja

57' Vegar pogađa za 22:19, domaći odmah postižu pogodak za 22:20

57' Lier je postigao pogodak za Švicarce, 21:19 za Zmajeve

56' Tarabochiaaaaaaaaa vodimo 21:18

55' Brani Portner, ali brani i sjajni Burić

55' Selektor Šuman traži minutu predaha

54' Nismo uspjeli postići pogodak, ali nisu ni Švicarci već deset minuta

Burić majstorski brani šut Švicaraca!!!!

53' Panić je sada isključen u našoj reprezentaciji

52' Predragović pogađa stativu iz čistog šuta, Vranješ se povrijedio i ostao ležati na parketu

51' Tarabochia postiže pogodak sa sedam metara imamo dva gola prednosti!!!!!!! Rezultat je 20:18

50' Imali smo igrača manje na parketu. Sspjeli smo se odbraniti i imamo napad za prednost od dva pogotka

47' VODIMO!!!! Predragović je strijelac za 19:18.

45' Tarabochia nas sa sedam metara dovodi do izjednačenja, sada je 18:18

42' Panić sada postiže pogodak za Zmajeve, 18:17 vodi Švicarska

42'' Odmah stiže kazna Meister je strijelac za 18:16. Portner brani sedmerac Terziću.

41' Prvo smo se dobro odbranili, potom je Ovčina izborio sedmerac i isključenje domaćeg rukometaša.

40' Igrat ćemo dvije minute sa igračem manje, Predragović je isključen.

39' Vegar postiže svoj peti pogodak, 16. za reprezentaciju BiH u ovoj utakmici.

38' Ponovo smo na minus dva, sada domaći vode rezultatom 17:15

35' Ponovo se patimo u napadu, Toromanović je novim pogotkom poravnao rezultat, odmah Švicarci stižu do pogotka prednosti, rezultat je 16:15

32' Po jedan pogodak sa obje strane. Toromanović je strijelac za Bosnu i Hercegovinu. Počinje drugi dio susreta. Idemo Zmajevi do pobjede!!!! POLUVRIJEME JE U ŠVICARSKOJ, Ovčina je postigao pogodak za 12:12 na poluvremenu

29' Vranješ je strijelac, 12:11 za domaće rukometaše

28' Burić brani. Važna odbrana našeg golmana

27' Dosta se mućimo u napadu, 12:10 vodi Švicarska

25' Ponovo Portner brani, ali Terzić prekida niz bez pogodaka. Sada je 11:9

24' Kuttel je pogodio. Imamo tri gola zaostatka, 11:8

Već pet minuta smo bez pogotka. Golman Portner je 'zaključao' svoja vrata

20' Domaći rukometaši imaju dva pogotka prednosti, prvi put na utakmici. Rezultat je 10:8

18' Panić je strijelac, 8:8

17' Vranješ je postigao pogodak za Zmajeve. Švicarci su postigli dva pogotka i vode rezultatom 8:7

14' Vegarov treći pogodak. Sada je ponovo izjednačen rezultat

13' Prvo vodstvo Švicarske 5:4, imamo igrača manje trenutno na parketu

11' Prvo izjednačenje na utakmici. Rezultat je 4:4

9' Vegarov drugi pogodak, ponovo dva pogotka prednosti za Zmajeve

8' Pogotkom Terzića poveli smo 3:1, domaći brzo dolaze do pogotka. Rezultat je 3:2 u korist Bosne i Hercegovine

Dosta grešaka sa obje strane, došlo je i do malih varnica na terenu između Terzića i jednog rukometaša domaće selekcije

4'  Primili smo pogodak iz sedmerca, vodimo 2:1

3' Vranješ je strijelac vodimo 2:0.

Prvi pogodak za naš tim strijelac je Vegar.

1' Počeo je susret u Švicarskoj. Prvi napad ima Bosna i Hercegovina

Ukoliko večeras izgube, bh. rukometaši se opraštaju od Svjetskog prvenstva 2019. u Danskoj i Njemačkoj, dok će Švicarska ići u baraž. Osim poraza od Estonije, bh. rukometašima naruku ne ide ni posljednji poraz od Saudijske Arabije u prijateljskom duelu.

Našem timu i bod omogućuje nadu da se može plasirati u baraž, a revanš sa Švicarskom je u subotu, 13. januara, od 20 sati u tuzlanskom Mejdanu.

Sudije večerašnje utakmice između Švicarske i BiH su Jan Erih Leandersson i Mikael Lindroos iz Finske, dok je delegat Klaus Dieter Convents iz Belgije.

Dosadašnji rezultati grupe 6: BiH - Estonija 31:24, Estonija - BiH 29:25, Estonija - Švicarska 22:26, Švicarska - Estonija 39:21. Parovi: Švicarska - BiH (večeras u 18.30 sati), BiH - Švicarska (13. januar u 20 sati).

Poredak: Švicarska 4 boda, BiH 2, Estonija 2.