Robert Prosinečki: Zadovoljan sam prvim poluvremenom, popravit ćemo se u ofanzivnom dijelu

12.10.2018 u 18:23

Fudbalska reprezentacija BiH sinoć je u prijateljskoj utakmici remizirala sa selekcijom Turske odigravši 0:0.

Selektor bh. reprezentacije Robert Prosinečki govorio je na današnjoj press konferenciji o sinoćnjoj utakmici protiv Turske, te iznio svoja zapažanja.

"Imali smo priliku da probamo dosta igrača, zamijenili smo ih dosta, pogotovo u drugom poluvremenu. Svi su imali svoju šansu i igrali su po 45 minuta, tako da, u biti nemamo puno vremena, a protiv Turske, jednog dobrog protivnika, imali smo priliku da probamo sve igrače.

Mogu biti zadovoljan prvim poluvremenom, bilo je tu nekoliko greškica, a  neke igrače smo odmarali za Sjeversnu Irsku. U globalu prvim poluvremenom mogu biti zadovoljan, odigrali smo jako dobro, na početku smo imali nekoliko stopostotnih šansi, oni su nas u tranziciji uhvatili nekoliko puta u kontri, ali generalno mogu biti zadovoljan. U drugom poluvremeno smo promijenili 5-6 igrača, utakmica se razvodnila, a oni su nam napravili pritisak, imali dominaciju, ali uglavnom svi su igrači dali svoj maksimum. Imamo dosta prostora, četiri igrača smo odmorili, tako da vjerujem da ćemo napraviti jednu dobru reokupaciju, pripremiti se za utakmicu sa Sjevernom Irskom, ali večeras ćemo vidjeti njihovu utakmicu sa Austrijom i kako igraju na strani. U ponedjeljak ćemo biti spremni za jednu dobru utakmicu", rekao je Prosinečki i osvrnuo se na igre Ognjena Vranješa.

"Ogi je jedan kvalitetan igrač koji to i kroz reprezentaciju i kroz igre u klubovima dokazao. Sigurno se radi o jednom neosporno dobrom igraču, brzina, agresivnost, a bio je i jako dobar u sinoćnjoj utakmici protiv Turske", rekao je selektor i dodao:

"Mi smo jučer imali šansi, s tim da nismo dali gol. Pobijedili smo 1:0 Austriju, imali dvije šanse, a i jučer smo imali u prvih pola sata nekoliko dobrih prilika. Nije moja taktika da igramo defanzivno, nego se desi takva utakmica na koju i protivnik utječe. Protivnik je bio dobar, Turci su na svom terenu u izivanrednoj atmosferi dali sve od sebe, a moram istači da selektor Turske niti jednog igrača nije zamijenio za razliku od nas. što znači da su oni htjeli dobiti tu utakmicu. Mislim da ćemo se poboljšati što se ofenzivnog dijela tiče i davati golove", ističe Prosinečki.

Selektor se, na kraju, osvrnuo i na smjenu generacija do koje će nesumnjivo morati doći.

"Do smjene generacija dolazi u svakoj reprezentaciji i klubovima. Otišli su Haris i Miske koji su bili vezni i imali taj protok lopte, ali dolaze drugi igrači. Ja se nadam da će Pjanić uvijek biti kao jučer, a jučer je bio izvanredan. Gradio je prvih pola sata našu igru, kad je trebalo brzo ubrzavao je, kad je trebalo usporiti usporavao je. Vidjećemo u budućnosti koji će igrači zamijeniti njega, sasvim sigurno da dolaze mladi igrači koji će biti nosioci reprezentacije, što se vidi i u mladoj selekciji koja ima fudbalere koji mogu jednog dana igrati za A reprezentaciju. Jedan Džeko će se teško moći nadomjestiti, da se ne lažemo, ali će jednom neko drugi biti na toj poziciji i to je tako", zaključio je selektor BiH.