Seniorke poražene od Engleske

10.04.2018 u 17:49

Ženska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Engleske sa 2:0 danas u Trening centru N/FS Bosne i Hercegovine.

Seniorke poražene od Engleske Foto: Muhamed Tunović

Nakon što su doživjele ubjedljiv poraz od Rusije reprezentativke Bosne i Hercegovine dočekale su danas i Englesku i ostavile znatno bolji utisak.

Iako je selekcija Engleske bila bolji rival na terenu, držala je loptu više u svome posjedu, a u krajnjoj liniji i više prijetila, nisu mogli tako lako da stignu do pogotka.

Reprezentacija Engleske je u 47. minutu ostala sa deset igračica na terenu jer je Alex Greenwood dobila drugi žuti karton, odnosno crveni, pa je morala napustiti teren. Što nisu uspjele sa 11 igračica u terenu, jesu sa jednom manje.

Igrala se 56. minuta, Melissa Lawley je odlično centrirala sa lijeve strane, a neodlučnost naše golmanice, Envere Hasanbegović, i neopreznost Melise Hasanbegović koristi Toni Duggan i pogađa za vodstvo svoje reprezentacije 1:0.

Nakon tog gola, i Bosna i Hercegovina ostaje sa igračicom manje na terenu. Crveni karton je dobila Amira Spahić, i nakon toga Engleska ima još dvije velike prilike. Prvo u 62. minutu Toni Duggan sjajnim šutem sa nekih sedamnaest metara pogađa prečku, a sedam minuta kasnije priliku ima i Elen White, ali se ovaj put lijepom odbranom istakla Envera Hasanbegović.

Do kraja utakmice nije bilo većih dešavanja na terenu, ali u sudijskoj nadoknadi Engleska dobija penal kojeg u gol pretvara rezervistkinja Jodie Taylor za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom izabranice Philipha Nevillea zasjele su na prvo mjesto naše kvalifikacione grupe sa 13 bodova, dva boda više od Velsa, dok je naša reprezentacija četvrta sa tri osvojena boda iz pet utakmica.

BIH - ENGLESKA 0:2 (0:0)