U-18 reprezentacija Bosne i Hercegovine na Mediteranskim igrama

08.06.2018 u 10:51

XVIII Mediteranske igre će biti održane od 22. juna do 1. jula ove godine u španskoj Tarragoni.

U-18 reprezentacija Bosne i Hercegovine na Mediteranskim igrama

Bosnu i Hercegovinu na ovom događaju će između ostalog prestavljati i „U-18“ fudbalska reprezentacija.

Naša reprezentacija će se takmičiti u grupi D sa selekcijama Grčke, Francuske i Španije.

Selektor Mirza Varešanović je odabrao sljedećih 18 putnika za Tarragonu:

Jasmin Kršić (Željezničar), Matej Perković (Široki Brijeg), Eldar Šehić (Željezničar), Armin Imamović (Sarajevo), Nemanja Vještica (Partizan, Srbija), Enio Zilić (Željezničar), Din Kapetanović (Olimpik), Dino Samuel Kurbegović (Mainz 05, Njemačka), Dženan Osmanović (Željezničar), Alen Mehić (Atalanta, Italija), Domagoj Marušić (Široki Brijeg), Đani Salčin (Sarajevo), Marko Brkić (Zvijezda 09), Dal Varešanović (Liverpool, Engleska), Eldin Omerović (Sloboda), Ahmed Hasanović (Željezničar), Ajdin Hasić (Dinamo Zagreb, Hrvatska), Milan Šikanjić (Crvena Zvezda, Srbija).

Bosna i Hercegovina će prvi meč na turniru odigrati protiv Grčke 22. juna, dok će se dva dana poslije sastati sa Francuskom. U trećem kolu 26.6. protivnik izabranicima Mirze Varešanovića biće selekcija Turske.

Dvojica premijerligaških sudija će učestvovati na turniru u Tarragoni, Irfan Peljto iz Sarajeva i Damir Lazić iz Brčkog.

Bh. reprezentativci će se okupiti 16. juna u hotelu „Park“ u Vogošći, a put za Tarragonu planiran je za 20. juni.

Osim fudbala, naša zemlja na ovogodišnjim Mediteranskim igrama će imati predstavnike u atletici, boksu, dizanju tegova, gimnastici, džudu, kajaku, karateu, plivanju, stonom tenisu, streljaštvu, tekvondou, tenisu i ženskoj odbojci.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0