(VIDEO) Rumunija pobijedila Zmajiće i šanse za plasman na EURO nam svela na minimum

11.09.2018 u 19:55

Mlada reprezentacija naše zemlje poražena je u Rumuniji od domaće selekcije rezultatom 2:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo

Rumuni su poveli iz prve prave prilike u 16. minuti, a strijelac za domaće je bio fudbaler Esbjerga Petre koji je mrežu Trkulje pogodio nakon ubacivanja Hagija sa desne strane. Tri minute kasnije pokušao je i Coman, ali je šutirao preko gola. Nakon toga preuzeli smo kontrolu igre u svoje ruke, a u 23. minuti Gojak je šutirao iz slobodnjaka pravo u golmana Radua.

Minutu kasnije velika šansa za Zmajiće. Nakon greške odbrane Rumunije lopta je došla do Gojaka koji je iz veoma dobre situacije šutirao preko gola. U 36. minuti susreta odlična akcija naše reprezentacije. Gojak je uposlio Kuzmanovića koji je vratio loptu u kazneni prostor gdje je Menalo promašio loptu i ostalo je 1:0 što je bio rezultat sa kojim se otišlo na pauzu.

U 47. minuti utakmice Cicaldau je odlično šutirao sa nekih 25 metara, ali je Trkulja dobrom intervencijom zaustavio njegov pokušaj. Osam minuta kasnije nakon centaršuta Gojaka iz kornera, Radeljić je šutirao glavom pored gola da bi minut kasnije izblokiran Coman. Man je u 62. minuti opasno šutirao, no golman naše reprezentacije Trkulja je dobro reagovao, pa je ostalo 1:0.

Selekcija Rumunije je udvostručila prednost u 70. minuti utakmice, a našeg golmana Trkulju je direktno iz kornera savladao Hagi. Do kraja susreta nije bilo uzbuđenja, te je Rumunija slavila pobjedu u ovom duelu.

Stadion: Central Stadium Hagi Academy. Gledatelja: 4.000. Sudija: François Letexier (Francuska). Žuti kartoni: Memija (Bosna i Hercegovina). Strijelci: 1:0 Petre (16), 2:0 Hagi (70).

Rumunija: Radu, Boboc (74. Ciobanu), Rus, Pascanu, Stefan, Cicaldau (84. Dulca), Oalda, Hagi, Coman (68. Matan), Man, Petre. Selektor: Mirel Radoi.

Bosna i Hercegovina: Trkulja, Memija, Mihojević, Radeljić, Kadušić, Lončar (78. Hadžiahmetović), Ćavar, Gojak, Menalo (71. Peco), Kuzmanović (59. Čataković), Demirović. Selektor: Vinko Marinović.