Vujošević: U košarci možete pobijediti ili izgubiti, a mi smo zasluženo izgubili

27.11.2017 u 23:48

Košarkaška reprezentacija BiH pretrpjela je poraz u okviru drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo od Francuske rezultatom 84:65.

Selektor naše selekcije Dule Vujošević nakon utakmice je istakao da je Francuska zasluženo pobijedila.

"U košarci možete pobijediti ili izgubiti, a mi smo večeras zasluženo izgubili i na tome čestitam Francuzima. Ovaj francuski tim ima veoma dobar odnos kada je u pitanju angažovanost u trčanju i borbenost, bolji nego što je to bilo ranije kad su bili u punom sastavu. Sigurno da su oni, iako oslabljeni, jači od našeg mladog tima. Pokazali smo dva lica, puno bolje u prvom poluvremenu, ali nisam sasvim zadovoljan kako smo igrali. Dosta poena smo primili u zadnjim sekundama napada, i kada se pogleda statistika, ona nije loša kad je u pitanju šut za tri poena, ali dosta tih šuteva smo napravili kada to nije bilo važno", rekao je Vujošević i dodao:

Iz ove utakmice moramo dosta toga naučiti. Ovo je prilika za sve nas, a pogotovo za mlade igrače da stiču iskustvo. Ovo je za njih najbolja škola košarke u Evropi. Naravno, nema nigdje besplatne škole, pogotovo dobre i gledat ćemo da pokažemo da možemo svih 40 minuta igrati bolje nego što smo to pokazali večeras", zaključio je selektor BiH.