Zmajevi saznali protivnike u kvalifikacijama za EURO 2020. godine: Obećavajući žrijeb za naše rukometaše

12.04.2018 u 19:55 Piše: Emir Katana

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine saznala je protivnike u kvalifikacijama za EURO 2020. godine.

Zmajevi saznali protivnike u kvalifikacijama za EURO 2020. godine: Obećavajući žrijeb za naše rukometaše

Evropsko prvenstvo 2020. godine će se igrati u Austriji, Norveškoj i Švedskoj, a naša reprezentacija je izvučena u grupu pet zajedno sa selekcijama Češke Republike, Bjelorusije i Finske. 

Podsjetimo, naša reprezentacija nije uspjela izboriti plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo iako je bila prva na tabeli, ali je zbog igranja Tomislava Nuića, koji nije bio u zapisniku, kažnjena i izbačena iz baraža.

Za turnir, na kome će prvi put učestvovati 24 selekcije kroz osam kvalifikacionih grupa, plasman će izboriti 20 reprezentacija, po dvije najbolje iz osam grupa i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Evropsko prvenstvo 2020. godine će trajati od 10. do 26. januara 2020. godine.

Ostale grupe:

Grupa 1: Njemačka, Poljska, Izrael, Kosovo. 
Grupa 2: Hrvatska, Srbija, Švicarska, Belgija.
Grupa 3: Makedonija, Island, Turska, Grčka. 
Grupa 4: Slovenija, Holandija, Latvija, Estonija.
Grupa 5: Bjelorusija, Češka Republika, BiH, Finska. 
Grupa 6: Francuska, Portugal, Litvanija, Rumunija.
Grupa 7: Mađarska, Rusija, Slovačka, Italija. 
Grupa 8: Danska, Crna Gora, Ukrajina, Farska Ostrva.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0