Zmajevi saznali protivnike u kvalifikacijama za EURO 2020. godine: Obećavajući žrijeb za naše rukometaše

12.04.2018 u 19:55 Piše: Emir Katana

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine saznala je protivnike u kvalifikacijama za EURO 2020. godine.

Zmajevi saznali protivnike u kvalifikacijama za EURO 2020. godine: Obećavajući žrijeb za naše rukometaše

Evropsko prvenstvo 2020. godine će se igrati u Austriji, Norveškoj i Švedskoj, a naša reprezentacija je izvučena u grupu pet zajedno sa selekcijama Češke Republike, Bjelorusije i Finske. 

Podsjetimo, naša reprezentacija nije uspjela izboriti plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo iako je bila prva na tabeli, ali je zbog igranja Tomislava Nuića, koji nije bio u zapisniku, kažnjena i izbačena iz baraža.

Za turnir, na kome će prvi put učestvovati 24 selekcije kroz osam kvalifikacionih grupa, plasman će izboriti 20 reprezentacija, po dvije najbolje iz osam grupa i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Evropsko prvenstvo 2020. godine će trajati od 10. do 26. januara 2020. godine.

Ostale grupe:

Grupa 1: Njemačka, Poljska, Izrael, Kosovo. 
Grupa 2: Hrvatska, Srbija, Švicarska, Belgija.
Grupa 3: Makedonija, Island, Turska, Grčka. 
Grupa 4: Slovenija, Holandija, Latvija, Estonija.
Grupa 5: Bjelorusija, Češka Republika, BiH, Finska. 
Grupa 6: Francuska, Portugal, Litvanija, Rumunija.
Grupa 7: Mađarska, Rusija, Slovačka, Italija. 
Grupa 8: Danska, Crna Gora, Ukrajina, Farska Ostrva.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Sarajevo 10 3 1 33
2. FK Željezničar 8 4 2 28
3. HŠK Zrinjski 9 1 4 28
4. NK Široki Brijeg 5 6 2 21
5. FK Sloboda 5 3 6 18
6. FK Radnik 4 5 4 17
7. NK Čelik 4 5 4 17
8. FK Mladost DK 4 4 6 16
9. FK Tuzla City 3 3 8 12
10. FK Krupa 2 5 6 11
11. Fk Zvijezda 09 2 5 7 11
12. NK Gošk 2 4 8 10
Premijer Liga BiH
4. kolo
11.08
17:00
Tuzla City
Sloboda
0
1
11.08
17:30
Krupa
Mladost DK
2
2
11.08
19:00
Čelik
Zrinjski
1
0
12.08
17:30
Zvijezda 09
Željezničar
1
3
12.08
20:30
Sarajevo
Gošk
1
1
12.08
20:30
Široki Brijeg
Radnik
0
0
Premijer Liga BiH
5. kolo
15.08
17:00
Mladost DK
Široki Brijeg
0
1
15.08
17:30
Gošk
Tuzla City
3
2
15.08
17:30
Sloboda
Krupa
1
0
15.08
17:30
Radnik
Čelik
0
0
15.08
20:15
Željezničar
Sarajevo
2
2
29.08
20:30
Zrinjski
Zvijezda 09
5
2