Austrija i Island na Svjetskom prvenstvu

14.06.2018 u 19:19

Reprezentacija Austrije pobijedila je Bjelorusiju u revanš susretu baraža za Svjetsko prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj sa 31:26, te su tako obezbijedili plasman na SP.

Austrija i Island na Svjetskom prvenstvu Foto: EPA

Poslije remija u prvom susretu kada je bilo 28:28, Bjelorusija je odlično krenula u ovaj duel i veoma brzo povela 4:0, a prednost od četiri gola je održavala u prvom dijelu, a na poluvrijeme je otišla sa tri gola prednosti, 16:13. Ipak, Austrija se razigrala u drugom dijelu i došla do pobjede 31:26, te se tako ukupnim rezultatom 59:54 plasirala na Svjetsko prvenstvo.

Austrijance je do trijumfa vodio Hermann sa šest golova dok su Bilyk i Zeiner dodali po pet, a Breg, Frimmel i Živković su susret završili sa po tri gola.

Na drugoj strani Pukhouski je postigao pet golova, Karalek je dodao četiri, a Brouka, Gayduchenko i Shylovich su susret završili sa po tri postignuta gola.

Austrija-Bjelorusija 31:26 (13:16)

I reprezentacija Islanda se plasirala na Svjetsko prvenstvo pobjedom protiv Litvanije, bilo je 34:31, pa su se Islanđani nakon remija 27:27 u prvom meču plasirali na SP. Sigurdsson sa deset, te Palmarsson i Sigurbjornsson sa po pet golova su vodili Island do pobjede dok se na drugoj strani istakao Malasinskas sa osam.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0