Dva naslova mladim rukometašima Slobode, jedan Gračanici

09.07.2017 u 21:56

Pobjedom ekipe Gračanice protiv živiničkog Konjuha 19:17 (7:6), u konkurenciji igrača rođenih 2000/2001. godine, u Tuzli je završen 3. međunarodni omladinski rukometni turnir, na kome je sudjelovalo oko 400 igrača iz deset klubova.

Dva naslova mladim rukometašima Slobode, jedan Gračanici Foto: FENA/Miroslav Petrović

U ovoj kategoriji 3. mjesto pripalo je rukometašima tuzlanske Slobode.

Za najboljeg strijelca turnira za ovaj uzrast proglašen je Sead Demirović (Sloboda), najbolji golman je Adnan Bečić (Konjuh), dok je za najboljeg igrača proglašen Omer Mehmedović (Gračanica).

Tuzlaci su bili najuspješniji u dvije prepostale kategorije mlađih rukometaša.

U finalu igrača rođenih 2002/2003. godine Sloboda je pobijedila Slogu iz Doboja rezultatom 21:19 (8:11), dok je 3. mjesto zauzela ekipa Jedinstva iz Brčkog.

Najbolji strijelac tog dijela turnira je Malik Okanović (Sloboda), pehar za najboljeg golmana primio je Nikola Lazić (Sloga), dok je za najboljeg igrača proglašen njegov suigrač Miloš Trifunović.

U finalu rukometaša rođenih 2004/2005. godine Sloboda je pobijedila ekipu Gračanice rezultatom 22:14 (13:8), dok je bronzana medalja pripala igračima Radničkog iz Goražda.

Pehar za najboljeg strijelca u ovoj kategoriji igrača pripao je Denisu Mehmedoviću (Gračanica), najbolji golman je Ismar Omić (Sloboda), a igrač turnira Eldin Vuković (Sloboda).

Na turniru u mini-rukometu trijumfovala je ekipa Bijeljine pobjedom protiv Žepča 10:5, dok je 3. mjesto zauzela prva ekipa Sloboda-Jedinstvo (Tuzla).

Trodnevni turnir vrlo dobro je organizovan za što najveće zasluge pripadaju trenerima Škole rukometa Sloboda, domaćinu takmičenja, održanom na terenima sa umjetnom travom stadiona Tušanj i dvorani Mejdan.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 10 4 64
2. FK Željezničar 18 9 5 63
3. FK Sarajevo 16 11 5 59
4. FK Krupa 12 10 10 46
5. FK Sloboda 11 10 11 43
6. FK Radnik 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Široki Brijeg 9 10 13 37
2. FK Mladost DK 8 13 11 37
3. NK Vitez 8 11 13 35
4. NK Čelik 8 11 13 35
5. NK Metalleghe BSI 7 11 14 32
6. FK Olimpic 5 8 19 23
Liga za prvaka - 9. kolo
20.05
17:00
Sloboda
Krupa
1
3
20.05
17:00
Radnik
Zrinjski
1
2
20.05
17:00
Sarajevo
Željezničar
1
0
Liga za opstanak - 9. kolo
21.05
17:00
Čelik
Olimpik
4
1
21.05
17:00
Metalleghe BSI
Široki Brijeg
0
0
21.05
17:00
Vitez
Mladost DK
3
0
Liga za prvaka - 10. kolo
28.05
17:00
Krupa
Sarajevo
1
0
28.05
17:00
Željezničar
Radnik
2
1
28.05
17:00
Zrinjski
Sloboda
3
0
Liga za opstanak - 10. kolo
27.05
17:00
Olimpik
Vitez
0
1
27.05
17:00
Mladost DK
Metalleghe BSI
2
2
27.05
17:00
Široki Brijeg
Čelik
1
1