Gyor u fantastičnoj utakmici odbranio titulu Evrope: U reprizi prošlogodišnjeg finala ponovo bolje od Vardara

13.05.2018 u 19:57 Piše: Emir Katana

Rukometašice Gyora odbranile su titulu prvaka Evrope i to nakon što su u reprizi prošlogodišnjeg finala u Budimpešti ponovo pobijedile Vardar sa 27:26.

Gyor je odlično ušao u utakmicu i već na samom početku poveo 4:1 nakon čega se Vardar vratio i izjednačio na 7:7 da bi se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 9:9.

U nastavku je Vardar bio bolja ekipa, pa su na samom početku drugog dijela poveli 13:11 nakon čega se igralo gol za gol.

Groot je u posljednjoj minuti pogodila sa sedam metara za izjednačenje na 19:19 nakon čega je Andrea Lekić fantastičnim golom donijela prednost makedonskom sastavu.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima u ovom meču jer je Amorim nakon time outa ponovo donijela izjednačenje rezultata, 20:20.

Vardar do kraja nije uspio postići pogodak, pa se otišlo u produžetke baš kao i prošle godine, a Gyor je opet pobijedio Vardar i došao do novog naslova prvaka Evrope, četvrtog u historiji.

Gyor je poveo 26:23 nakon čega je uslijedila serija Vardara od 2:0, no to je bilo sve što su uradili, pa je titula prvaka Evrope ponovo otišla u Mađarsku.

Domaće je do trijumfa vodila Cornelia Groot sa osam pogodaka dok je Eduarda Amorim Taleska dodala šest, a Bernadett Bodi je susret završila sa četiri.

Kod Vardara Andrea Lekić je postigla šest pogodaka dok je Jovanka Radičević dodala četiri, a Andrea Penezić, Alexandra Lacrabere i Barbara Lazović su susret završile sa po tri gola.

U meču za treće mjesto CSM Bucuresti je pobijedio Rostov sa 31:30.

Gyor-Vardar 27:26 (9:9, 20:20)