Nijemci deklasirali Crnu Goru: Gensheimer postigao devet golova

13.01.2018 u 18:45

U prvom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu za rukometaše u Hrvatskoj, Njemačka je pobijedila Crnu Goru rezultatom 32:19.

Nijemci deklasirali Crnu Goru: Gensheimer postigao devet golova Foto: EPA

Nijemci su od samog početka utakmice nametnuli svoj način igre, pa su tako nakon 20 minuta Crnogorcima dozvolili svega tri gola, a na poluvremenu rezultat je bio 17:9. Nijemci su sa dobrom igrom nastavili i u drugom poluvremenu, pa su na kraju zabilježili prvu pobjedu na EURO-u rezultatom 32:19.

Najbolji u selekciji Njemačke je bio Uwe Gensheimer sa devet pogodaka dok je Paul Drux dodao pet, a Jannik Kohlbacher, Julius Kuhn i Philipp Weber, te Steffen Weinhold su dodali po tri.

Kod Crne Gore najbolji je bio Vladan Lipovina sa sedam golova dok je Miloš Božović dodao četiri, a Božo Anđelić je susret završio sa tri postignuta pogotka.

Njemačka-Crna Gora 32:19 (17:9)


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Željezničar 13 2 3 41
2. HŠK Zrinjski 13 1 4 40
3. FK Sarajevo 11 2 5 35
4. NK Široki Brijeg 11 2 5 35
5. FK Krupa 8 7 3 31
6. FK Mladost DK 6 7 5 25
7. FK Borac 7 3 8 24
8. FK Radnik 7 3 8 24
9. NK Gošk 5 2 11 17
10. FK Sloboda 4 4 10 16
11. NK Čelik 3 1 14 10
12. NK Vitez 1 4 13 7
Premijer Liga BiH
17. kolo
02.12
13:00
Krupa
Gošk
1
1
02.12
13:00
Sarajevo
Borac
3
0
02.12
14:00
Zrinjski
Vitez
3
0
03.12
13:00
Radnik
Mladost DK
0
0
03.12
16:00
Široki Brijeg
Željezničar
1
2
04.12
13:00
Sloboda
Čelik
3
0
Premijer Liga BiH
18. kolo
08.12
13:00
Gošk
Sloboda
2
0
09.12
13:00
Mladost DK
Krupa
1
1
09.12
13:00
Čelik
Zrinjski
1
3
09.12
17:00
Borac
Široki Brijeg
2
1
10.12
13:00
Vitez
Sarajevo
0
3
10.12
16:30
Željezničar
Radnik
3
2