Prekinuta utakmica rukometaša Širokog Brijega i Kiseljaka

22.04.2018 u 21:30

Rukomet se poslije osam godina vratio na Pecaru

Pobjeda će pripasti Širokom, a Rukometni savez Herceg-Bosne odlučit će hoće li to biti pobjeda rezultatom 30:29 ili 10:0. Kiseljak je imao napad za izjednačenje te je igrač Širokog Mate Marušić faulirao gostujućeg igrača udarivši ga intenzivnije po ruci u želji da izbije loptu.

Sudac je dosudio deveterac, a odmah nakon toga igrač Kiseljaka T. Gogić je udario Marušića loptom u glavu nakon čega je na terenu nastala opća tučnjava igrača. Nakon što su se smirile strasti, suci su prekinuli utakmicu, a diskvalifikaciju odnosno crveni karton zbog udaranja loptom protivničkog igrača dobio je igrač Kiseljaka Gogić dok je Marušić zaradio isključenje na dvije minute.

Desetak minuta nakon incidenta igrači su se ipak prijateljski pozdravili te su zajedno izašli s terena Pecare uz pljesak publike koja je nosila domaće rukometaše kroz ovaj susret.

Spomenimo i to da je rezultat nakon prvog poluvremena glasio 13:13 dok su u nastavku gosti iz Kiseljaka imali prednost od tri pogotka razlike, no mlada momčad Širokog nije odustajala te je u posljednjim minutama preokrenula susreta i povela nakon čega je došlo do prekida.

Također, vrijedi istaknuti činjenicu da službenog delegata na utakmici nije bilo što je veliki propust Saveza. Rukomet se tako nakon osam dugih godina vratio na Pecaru na buran način.

Izvor: hsport.in