Slovenci i Makedonci zajedno za EURO 2022. i EURO 2024. godine

12.07.2017 u 09:42

Rokometni savez Slovenije objavila je da će u trku za dobijanje domaćinstva Evropskog prvenstva za muškarce 2022 i 2024. godine ući zajedno sa Makedonijom.

Slovenci i Makedonci zajedno za EURO 2022. i EURO 2024. godine

Tako se dvije zemlje bivše Jugoslavije udružuju u namjeri da donesu najbolji proizvod koji evropski rukomet ima, a koji će od 2020. godine i turnira u Austriji, Norveškoj i Švedskoj brojati 24 tima umjesto 16 koliko će ih biti u Hrvatskoj na EURO 2018 narednog januara.

U tom slučaju, ljubljanske Stožice bi gostile dvije grupe prva faze, obje grupe glavne faze, kao i finalni vikend.

EURO 2022:

Belgija, Španija i Francuska
Češka, Mađarska i Slovačka
Danska, Njemačka i Švicarska
Makedonija i Slovenija
Rusija i Belorusija
Litvanija

Muški EHF EURO 2024

Češka, Mađarska i Slovačka
Danska i Švicarska
Njemačka
Makedonija i Slovenija
Litvanija

Izvor: balkan-handball.com

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0