Uporni SPAL još jednim remijem prekinuo sjajan niz Fiorentine

15.04.2018 u 14:35

Fudbaleri SPAL-a odnijeli su danas značajan bod iz Firence u susretu 32. kola Serije A.

Uporni SPAL još jednim remijem prekinuo sjajan niz Fiorentine Foto: EPA

Nakon šest pobjeda zaredom, sjajnom nizu Fiorentine došao je kraj. Malo je ko očekivao da će se Viole okliznuti baš na SPAL-u, davljeniku kojem svaki bod mnogo znači u borbi za opstanak, no upravo se to danas desilo.

Igrali su domaći sa malo više pritiska nego obično, svjesni da ih je nenadani sjajan niz od šest uzastopnih trijumfa približio plasmanu u evropska takmičenja, i da bi u nekom ludom scenariju rezultata mogli da se bore čak i za Ligu prvaka. Ipak, današnji remi ih je značajno skrenuo s tog puta.

Od samog starta gosti su se s duplim defanzivnim blokom odlučili braniti pred svojim golom, a ono što im je za rukom polazilo u prethodnim utakmicama polazilo je i danas. SPAL je u posljednjih pet utakmica uključujući i današnju osvojio isto toliko bodova, a primio je samo tri gola.

Redale su se šanse pred njihovim golom, ali Saponara, Simeone i ekipa nisu uspijevali probiti defanzivni bedem. U 27. minuti udarac Saponare iz sjajne šanse je izblokiran, a potom je golman gostiju Meret nevjerovatnom intervencijom poslije udarca Federica Chiese spasio gol svog tima u 41. minuti.

Imala je Fiorentina još mnogo pokušaja i sitnih šansi, a u 78. minuti je Biraghi promašio praktično nemoguće, te je već tada postalo jasno da će domaći teško do pobjede.

U finišu susreta, dva puta je iz vrhunskih šansi promašivao Gil Dias, te je ostalo 0:0, čime će gosti definitivno biti puno zadovoljniji.