(VIDEO) Gattusov Milan se sramoti: Atalanta odnijela bod sa San Sira

23.09.2018 u 19:58

Fudbaleri Milana upisali su još jedan kiks u domaćem prvenstvu remiziravši rezultatom 2:2 na San Siru sa Atalantom.

(VIDEO) Gattusov Milan se sramoti: Atalanta odnijela bod sa San Sira Foto: EPA

Bez obzira na trošenje novca, promjene uprava i velike najave, Milanova duboka kriza definitivno se prenijela i na početak ove sezone.

Gennaro Gattuso očigledno nije sposoban da preokrene stvari i pomogne Milanu da se vrati na pobjedničke staze, a danas su njegovi izabranici ponovo upisali kiks, remiziravši sa Atalantom rezultatom 2:2.

Milan je dva puta vodio, imao je i još nekoliko šansi da postigne više golova, ali je ponovo podbacio. Nije moglo početi bolje za Milan, jer je Gonzalo Higuain pogodio već u 2. minuti susreta.

Bio je to konačan ishod prvog dijela susreta, a Papu Gomez koji se našao na udaru kritike u posljednje vrijeme pogodio je u 54. minuti susreta za 1:1. Samo nekoliko minuta kasnije, Milan je stigao do novog vodstva i činilo se tada, u dobru poziciju da ostvari pobjedu. Mrežu gostiju je zatresao Bonaventura.

San Siro je već lagano slavio, činilo se da je Milan uspio upisati tri boda, no onda je na scenu stupio Rigoni, koji u prvoj od šest minuta sudijske nadoknade pogađa za 2:2 nakon dosta loše reakcije odbrane Milana.

Meč je okončan rezultatom 2:2, a oba tima sada imaju po pet bodova, s tim da je Milan odigrao četiri utakmice. Ipak, čini se da će ekipa Gennara Gattusa i ove sezone teško uspjeti da se izbori za jednu od prve tri pozicije, s obzirom na to da igra jako loše.