BiH u četvrtfinalu protiv Njemačke

08.11.2017 u 22:07

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Poreču sutra će igrati protiv selekcije Njemačke.

BiH u četvrtfinalu protiv Njemačke

Izabranici selektora Mirze Hrustemovića u posljednjem meču grupne faze takmičenja danas su ubjedljivo nadigrali selekciju Srbije sa 3:0 (25:10, 25:14, 25:12).

Bh. odbojkaši u prva dva susreta također su bez izgubljnog seta slavili protiv Gruzije i Mađarske, osvojivši prvo mjesto u B-grupi.

Pored meča BiH - Njemačka, večeras su žrijebom određena još tri četvrtifinalna para, a sastaju se: Rusija - Srbija, Hrvatska - Holandija i Ukrajina - Poljska.  

Polufinalni mečevi igrat će se 10. novembra, dok je finale na programu 11. novembra.

Boje reprezentacije BiH na EP u Poreču brane: Ismet Godinjak, Adnan Manko, Sabahudin Delalić (kapiten), Armin Šehić, Dževad Hamzić, Asim Medić, Mirzet Duran, Nizam Čančar, Beniz Kadrić, Safet Alibašić, Ermin Jusufović i Adnan Kešmer.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. HŠK Zrinjski 9 1 2 28
2. NK Široki Brijeg 8 1 3 25
3. FK Željezničar 8 1 3 25
4. FK Sarajevo 6 2 4 20
5. FK Mladost DK 5 4 3 19
6. FK Krupa 5 4 3 19
7. FK Borac 5 2 5 17
8. FK Radnik 4 2 6 14
9. NK Gošk 4 1 7 13
10. NK Čelik 3 1 8 10
11. FK Sloboda 2 3 7 9
12. NK Vitez 1 2 9 5
Premijer Liga BiH
12. kolo
21.10
15:00
Vitez
Mladost DK
2
2
21.10
15:00
Čelik
Borac
1
0
21.10
15:00
Krupa
Radnik
1
1
21.10
17:00
Sloboda
Široki Brijeg
0
3
21.10
19:00
Zrinjski
Sarajevo
1
3
22.10
15:00
Gošk
Željezničar
0
1
Premijer Liga BiH
13. kolo
28.10
13:30
Krupa
Vitez
-
-
28.10
13:30
Radnik
Sloboda
-
-
28.10
16:00
Borac
Gošk
-
-
28.10
16:30
Željezničar
Mladost DK
-
-
29.10
16:30
Široki Brijeg
Zrinjski
-
-
29.10
19:00
Sarajevo
Čelik
-
-