Francuzi se ponovo provukli, Mbappe pogodio za pobjedu

21.06.2018 u 18:53 Piše: S. Papaz

Reprezentacija Francuske je slavila novu tešku pobjedu na SP i time obezbijedila plasman u knockout fazu, dok je Peru eliminisan

Francuzi se ponovo provukli, Mbappe pogodio za pobjedu Foto: FIFA

Trikolori su u drugom meču dana, ujedno i drugom meču drugog kola grupe C, savladali Peru sa minimalnih 1:0.

Jedini pogodak za Galske pijetlove postigao je Kylian MBappe u 34. minutu susreta.

Olivier Giroud je bio u prilici, njegov šut je izblokiran, što je prevarilo golmana Pedra Galessea, lopta ga je preletjela, a ispred gola je sačekao Kylian Mbappe kojem nije bilo teško da zatrese praznu mrežu i dovede Francuze u prednost od 1:0.

Tim pogotkom Mbappe je ujedno postao i najmlađi strijelac u historiji francuske reprezentacije na velikim takmičenjima, uključujući i Evropsko prvenstvo.

Prije tog pogotka Peru je imao veliku šansu da povede. Kapiten i povratnik u startnu postavu, Jose Paolo Guerrero, se sjajno oslobodio čuvara i šutirao, ali je Hugo Lloris još bolje odbranio taj šut i spriječio vodstvo Peruanaca.

Nakon postignutog gola Francuzi su bili bolji tim do odlaska na odmor, a umalo da pred samu pauzu i pogode za 2:0. U prilici je bio Lucas Hernandez, no Pedro Galesse je odbranio taj šut.

Drugo poluvrijeme Francuzi su malo toga uspjeli da urade. Peruanci su nekako više bili aktivniji prema naprijed ali ni oni nisu uspjeli da stignu do željenog poravnanja.

Na samom otvaranju drugog dijela, u 50. minutu, Pedro Aquino je fenomenalno šutirao, ali je pogodio samo okvir gola.

Do kraja meča nije bilo nekih izglednih šansi za obje ekipe, uglavnom su to bili neki pokušaji iz daljine ili poluprilika, pa je na kraju ostalo 1:0 za Francusku.

Poslije ove pobjede Francuska ima šest bodova, i obezbijedila je plasman u narednu fazu takmičenja, dok je Peru eliminisan.

FRANCUSKA - PERU 1:0 (1:0)