Rezultati 4. kola kvalifikacija za SP 2018. u Rusiji

14.11.2016 u 09:31 Piše: Sport1.ba

Prethodnog vikenda odigrane su utakmice 4. kola nogometnih kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Rezultati 4. kola kvalifikacija za SP 2018. u Rusiji Foto: uefa.com

Ono što sve nas svakako najviše interesuje je Grupa H, u kojoj je smještena reprezentacija Bosne i Hercegovine.

Belgija je an svom terenu deklasirala Estoniju rezultatom 8:1 te tako nastavila niz pobjeda u našoj grupi. U drugom duelu Kipar je na svom terenu savladao selekciju Gibraltara rezultatom 3:1 i tako stigao do svojih prvih bodova u ovom ciklusu kvalifikacija.

Grupa A
- petak, 11. novembra:
Francuska - Švedska 2:1 (0:0)
- nedjelja, 13. novembra:
Luksemburg - Holandija 1:3 (1:1)
Bugarska - Bjelorusija 1:0 (1:0)

Tabela:
1. Francuska 4 3 1 0 7:2 10
2. Holandija 4 2 1 1 8:4 7
4. Švedska 4 2 1 1 6:3 7
4. Bugarska 4 2 0 2 6:10 6
5. Bjelorusija 4 0 2 2 2:6 2
6. Luksemburg 4 0 1 3 5:9 1

Grupa B
- nedjelja, 13. novembra:
Švicarska - Farski otoci 2:0 (1:0)
Mađarska - Andora 4:0 (2:0)
Portugal - Latvija 4:1 (1:0)

Tabela:
1. Švicarska 4 4 0 0 9:3 12
2. Portugal 4 3 0 1 16:3 9
3. Mađarska 4 2 1 1 8:3 7
4. Farski otoci 4 1 1 2 2:8 4
5. Latvija 4 1 0 3 2:8 3
6. Andora 4 0 0 4 1:13 0

Grupa C
- petak, 11. novembra:
Sjeverna Irska - Azerbajdžan 4:0 (2:0)
Češka - Norveška 2:1 (1:0)
San Marino - Njemačka 0:8 (0:3)

Tabela:
1. Njemačka 4 4 0 0 16:0 12
2. Azerbajdžan 4 2 1 1 2:4 7
3. Sjeverna Irska 4 2 1 1 8:2 7
4. Češka 4 1 2 1 2:4 5
5. Norveška 4 1 0 3 5:7 3
6. San Marino 4 0 0 4 1:17 0

Grupa D
- subota, 12. novembra:
Austrija - Irska 0:1 (0:1)
Gruzija - Moldavija 1:1 (1:0)
Wales - Srbija 1:1 (1:0)

Tabela:
1. Irska 4 3 1 0 7:3 10
2. Srbija 4 2 2 0 9:5 8
3. Wales 4 1 3 0 8:4 6
4. Austrija 4 1 1 2 6:7 4
5. Gruzija 4 0 2 2 3:5 2
6. Moldavija 4 0 1 3 2:11 1

Grupa E
- petak, 11. novembra:
Armenija - Crna Gora 3:2 (0:2)
Rumunija - Poljska 0:3 (0:1)
Danska - Kazahstan 4:1 (2:1)

Tabela:
1. Poljska 4 3 1 0 10:5 10
2. Crna Gora 4 2 1 1 9:4 7
3. Danska 4 2 0 2 7:5 6
4. Rumunija 4 1 2 1 6:4 5
5. Armenija 4 1 0 3 4:10 3
6. Kazahstan 4 0 2 2 3:11 2

Grupa F
- petak, 11. novembra:
Slovačka - Litvanija 4:0 (3:0)
Malta - Slovenija 0:1 (0:0)
Engleska - Škotska 3:0 (1:0)

Tabela:
1. Engleska 4 3 1 0 6:0 10
2. Slovenija 4 2 2 0 4:2 8
3. Slovačka 4 2 0 2 7:2 7
4. Litvanija 4 1 2 1 5:7 5
5. Škotska 4 1 1 2 6:8 4
6. Malta 4 0 0 4 1:10 0

Grupa G
- subota, 12. novembra:
Španija - Makedonija 4:0 (1:0)
Liechtenstein - Italija 0:4 (0:3)
Albanija - Izrael 0:3 (0:1)

Tabela:
1. Španija 4 3 1 0 15:1 10
2. Italija 4 3 1 0 11:4 10
3. Izrael 4 3 0 1 8:5 9
4. Albanija 4 2 0 2 4:6 6
5. Makedonija 3 0 0 3 4:7 0
6. Liechtenstein 4 0 0 4 1:16 0

Grupa H
- nedjelja, 13. novembra:
Kipar - Gibraltar 3:1 (1:0)
Belgija - Estonija 8:1 (3:1)
Grčka - Bosna i Hercegovina 1:1 (0:1)

Tabela:
1. Belgija 4 4 0 0 21:1 12
2. Grčka 4 3 1 0 9:2 10
3. BiH 4 2 1 1 8:5 7
4. Estonija 4 1 0 3 5:15 3
5. Kipar 4 1 0 3 3:8 3
6. Gibraltar 4 0 0 4 2:17 0

Grupa I
- subota, 12. novembra:
Turska - Kosovo 2:0 (0:0)
Hrvatska - Island 2:0 (1:0)
Ukrajina - Finska 1:0 (1:0)

Tabela:
1. Hrvatska 4 3 1 0 10:1 10
2. Ukrajina 4 2 2 0 7:3 8
3. Island 4 2 1 1 6:5 7
4. Turska 4 1 2 1 5:5 5
5. Finska 4 0 1 3 3:6 1
6. Kosovo 4 0 1 3 1:12 1


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Željezničar 13 2 3 41
2. HŠK Zrinjski 13 1 4 40
3. FK Sarajevo 11 2 5 35
4. NK Široki Brijeg 11 2 5 35
5. FK Krupa 8 7 3 31
6. FK Mladost DK 6 7 5 25
7. FK Borac 7 3 8 24
8. FK Radnik 7 3 8 24
9. NK Gošk 5 2 11 17
10. FK Sloboda 4 4 10 16
11. NK Čelik 3 1 14 10
12. NK Vitez 1 4 13 7
Premijer Liga BiH
17. kolo
02.12
13:00
Krupa
Gošk
1
1
02.12
13:00
Sarajevo
Borac
3
0
02.12
14:00
Zrinjski
Vitez
3
0
03.12
13:00
Radnik
Mladost DK
0
0
03.12
16:00
Široki Brijeg
Željezničar
1
2
04.12
13:00
Sloboda
Čelik
3
0
Premijer Liga BiH
18. kolo
08.12
13:00
Gošk
Sloboda
2
0
09.12
13:00
Mladost DK
Krupa
1
1
09.12
13:00
Čelik
Zrinjski
1
3
09.12
17:00
Borac
Široki Brijeg
2
1
10.12
13:00
Vitez
Sarajevo
0
3
10.12
16:30
Željezničar
Radnik
3
2