SP 2018 kvalifikacije: Mitrović u finišu utakmice donio bod Srbiji protiv Walesa

12.11.2016 u 22:45 Piše: Nedžad Omerović

Wales i Srbija su i dalje bez poraza u Grupi D, jer su u međusobnom duelu igranom večeras u Walesu podijelili bodove remiziravši sa 1-1.

Welšani su bili na pragu pobjede s obzirom da su do samog finiša imali vodstvo od 1-0, ali je Srbija ipak uspjela izjednačiti i tako izbjeći poraz

Srbija je u prvih pola sata igre imala nešto više od igre, a proizvod toga su i dvoje solidne šanse Ivanovića u 17. i Tadića u 25. minuti. U oba navrata su protivnički fudbaleri u posljednjim trenucima uspijevali blokirati njihove šuteve.

Igrao se 30. minut susreta kada je prva zvijezda welškog tima Gareth Bale donio vodstvo svojoj reprezentaciji. Hal Robson-Kanu je poslao dobru loptu za Balea koji sa ivice šesnaesterca pogađa mrežu gola Srbije za 1-0.

Tri minute kasnije Wales je bio u novoj prilici, ali je asistent kod prvog gola Robson Kanu iz dobre situacije šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu Srbija je pokušala doći do gola, ali bez konkretnih prilika to nije bilo moguće, no ipak im je to pošlo za rukom kada je Rukavina u 86..  minuti odlično ubacio, a Mitrović fenomenalnim golom glavom pogodio za 1-1 i donio bod svojoj reprezentaciji,