Utakmica za historiju: Englezi slave ubjedljivu pobjedu, Panamci postignut gol

24.06.2018 u 15:52

Engleska je u prvom meču dana na Svjetskom prvenstvu slavila ubjedljivu pobjedu

Utakmica za historiju: Englezi slave ubjedljivu pobjedu, Panamci postignut gol Foto: FIFA

Gordi Albion je savladao Panamu sa 6:1, i time se plasirao u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Engleska je sve riješila za poluvrijeme, kada je razbila Panamu i za 45 minuta postigla čak pet pogodaka, čime je postavila nacionalni rekord po broju postignutih golova u jednoj utakmici Svjetskog prvenstva, a do kraja meča taj rekord je i popravila.

Mrežu Paname načeo je John Stones u 8. minutu susreta kada je lijepo pogodio na asistenciju Trippiera.

U 22. minutu već je bio 2:0 kada je neodbranjivo loptu sa penala u mrežu zakucao Harry Kane.

Jesse Lingard je u 36. minutu postigao jedan od najljepših pogodaka na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu, a četiri minute kasnije je John Stones po drugi put zatresao mrežu nemoćnog golmana Paname, Jaime Peneda.

Do kraja poluvremena Harry Kane uspjeva još jednom da zatrese mrežu sa bijele tačke, gotovo identično kao prvi put, i tako odvede Englesku na 5:0.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno mirnije, ali smo vidjeli još dva pogotka.

U 62. minutu Harry Kane stiže do hattricka, više sretno nego spretno. Ruben Loftus-Cheek je šutirao, a lopta u petu pogodila napadača Engleske i odsjela u mreži za šesti gol Gordog Albiona u ovom susretu, a peti Harry Kanea na Mundijalu.

Panama uspjeva da ispiše historiju u 78. minutu meča. Nakon centaršuta Avile iz slobodnog udarca, Felipe Baloy je lijepo pogodio za 6:1, što je prvi gol Paname u historiji Mundijala, a vidjela se i suza iz oka ovog fudbalera koji je devet minuta ranije ušao u igru.

U posljednjem kolu Engleska će protiv Belgije igrati za prvo mjesto u grupi, dok Tunis i Panama igraju za prestiž.

ENGLESKA - PANAMA 6:1 (5:0)
Stadion u Nižnjem Novgorodu
Sudija: Gehad Grisha (Egipat)
Strijelci: 1:0 Stones 8, 2:0 Kane 22 (p), 3:0 Lingard 36, 4:0 Stones 40, 5:0 Kane 45+1 (p), 6:0 Kane 62, 6:1 Baloy 78
Žuti kartoni: Loftus Cheek (Engleska), Escobar, Murillo (Panama)

Engleska: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Lingard (od 63. Delph), Henderson, Kane (od 63. Vardy), Sterling, Trippier (od 70. Rose), Young, Loftus Cheek

Panama: Penedo, Murillo, Escobar, Torres, Gomez (od 69. Baloy), Barcenas (od 69. Arroyo), Perez, Cooper, Davis, Godoy (od 62. Avila), Rodriguez