Reprezentacije BiH danas počinju nastupe na EP u Luksemburgu

13.09.2017 u 14:09

Najbolji bosanskohercegovački stonoteniseri i stonoteniserke danas počinju nastupe na Evropskom ekipnom prvenstvu, koje se do 17. septembra održava u Luksemburgu.

Reprezentacije BiH danas počinju nastupe na EP u Luksemburgu

Obje reprezentacije BiH će se takmičiti u Trećoj diviziji, a borit će se za prva dva mjesta, koja  vode ka nastupu u višem rangu tamičenja - Drugoj diviziji.

U izboru selektora  Vladimira Ivaneka boje BiH  branit će Admir Duranspahić (Francuska), Edin Konjić (STK Mladost, Zenica) i Armin Aličić (STK Vogošća). Bh. stonoteniseri će igrati u J-grupi sa selekcijama: Škotske, Velsa, Makedonije i Kosova.

Stonoteniserke predvodi najbolja bh. igračica Emina Hadžiahmetović (STK Spin, Sarajevo), u ekipi su još Sanja Milojica (STK Prijedor) i Snježana Marković (STK Perućica, Foča), a selektorica  je Nada Marković.

Bh. tim će na EP-u igrati u I-grupi u kojoj su još: Norveška, Estonija, Latvija, Škotska i Makedonija.

Na otvaranju prvenstva bh. stonoteniseri danas će igrati protiv Kosova (13.00 sati), dok će stonoteniserke za protivnice imati selekciju  Latvije (16.00 sati).


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 20 6 5 66
2. FK Željezničar 18 6 7 60
3. FK Sarajevo 17 5 9 56
4. NK Široki Brijeg 16 7 8 55
5. FK Radnik 12 8 11 44
6. FK Krupa 10 10 11 40
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 11 9 11 42
2. NK Gošk 12 6 13 42
3. FK Sloboda 9 9 13 36
4. FK Borac 9 8 14 35
5. NK Čelik 7 4 20 25
6. NK Vitez 3 6 22 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0