Reprezentacije BiH danas počinju nastupe na EP u Luksemburgu

13.09.2017 u 14:09

Najbolji bosanskohercegovački stonoteniseri i stonoteniserke danas počinju nastupe na Evropskom ekipnom prvenstvu, koje se do 17. septembra održava u Luksemburgu.

Reprezentacije BiH danas počinju nastupe na EP u Luksemburgu

Obje reprezentacije BiH će se takmičiti u Trećoj diviziji, a borit će se za prva dva mjesta, koja  vode ka nastupu u višem rangu tamičenja - Drugoj diviziji.

U izboru selektora  Vladimira Ivaneka boje BiH  branit će Admir Duranspahić (Francuska), Edin Konjić (STK Mladost, Zenica) i Armin Aličić (STK Vogošća). Bh. stonoteniseri će igrati u J-grupi sa selekcijama: Škotske, Velsa, Makedonije i Kosova.

Stonoteniserke predvodi najbolja bh. igračica Emina Hadžiahmetović (STK Spin, Sarajevo), u ekipi su još Sanja Milojica (STK Prijedor) i Snježana Marković (STK Perućica, Foča), a selektorica  je Nada Marković.

Bh. tim će na EP-u igrati u I-grupi u kojoj su još: Norveška, Estonija, Latvija, Škotska i Makedonija.

Na otvaranju prvenstva bh. stonoteniseri danas će igrati protiv Kosova (13.00 sati), dok će stonoteniserke za protivnice imati selekciju  Latvije (16.00 sati).


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Željezničar 3 0 1 9
2. NK Široki Brijeg 2 2 0 8
3. FK Sarajevo 2 1 1 7
4. FK Krupa 1 3 0 6
5. FK Radnik 1 3 0 6
6. HŠK Zrinjski 2 0 2 6
7. NK Čelik 2 0 2 6
8. FK Sloboda 1 1 2 4
9. FK Tuzla City 1 1 2 4
10. Fk Zvijezda 09 0 3 1 3
11. NK Gošk 0 2 2 2
12. FK Mladost DK 0 2 2 2
Premijer Liga BiH
4. kolo
11.08
17:00
Tuzla City
Sloboda
0
1
11.08
17:30
Krupa
Mladost DK
2
2
11.08
19:00
Čelik
Zrinjski
1
0
12.08
17:30
Zvijezda 09
Željezničar
1
3
12.08
20:30
Sarajevo
Gošk
1
1
12.08
20:30
Široki Brijeg
Radnik
0
0
Premijer Liga BiH
5. kolo
15.08
17:00
Mladost DK
Široki Brijeg
-
-
15.08
17:30
Gošk
Tuzla City
-
-
15.08
17:30
Sloboda
Krupa
-
-
15.08
17:30
Radnik
Čelik
-
-
15.08
20:15
Željezničar
Sarajevo
-
-
15.08
20:30
Zrinjski
Zvijezda 09
-
-