Stonoteniseri BiH osvojili 34. mjesto i izborili povratak u Drugu diviziju EP-a

17.09.2017 u 15:13

Muška stonoteniska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 34. mjesto na Evropskom ekipnom prvenstvu u Luksemburgu.

Stonoteniseri BiH osvojili 34. mjesto i izborili povratak u Drugu diviziju EP-a

Najbolji bosanskohercegovački stonoteniseri su u susretu za 33. mjesto, odnosno u finalu III (Standard) divizije poraženi od Azerbejdžana sa 3:2.

Dan ranije stonoteniseri BiH su u prvom meču za plasman od 33. do 36. mjesta pobijedili Crnu Goru sa 3:1 te zajedno s Azerbejdžanom osigurali plasman u viši rang - Drugu (Challenge) diviziju.

U izboru selektora Vladimira Ivaneka boje BiH u Luksemburgu su branili Admir Duranspahić, Edin Konjić i Armin Aličić.

Ženska reprezentacija BiH osvojila je treće mjesto u Trećoj diviziji te ostala bez plasmana u viši rang.

U ženskoj ekipi BiH nastupile su Emina Hadžiahmetović, Sanja Milojica i Snježana Marković, a selektorica je Nada Marković.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Sarajevo 6 3 1 21
2. FK Željezničar 6 2 1 20
3. HŠK Zrinjski 6 1 3 19
4. FK Sloboda 5 2 3 17
5. NK Široki Brijeg 3 5 1 14
6. FK Radnik 3 4 3 13
7. NK Čelik 3 3 3 12
8. FK Krupa 2 5 3 11
9. FK Mladost DK 2 3 4 9
10. FK Tuzla City 2 1 6 7
11. NK Gošk 1 3 6 6
12. Fk Zvijezda 09 0 4 5 4
Premijer Liga BiH
4. kolo
11.08
17:00
Tuzla City
Sloboda
0
1
11.08
17:30
Krupa
Mladost DK
2
2
11.08
19:00
Čelik
Zrinjski
1
0
12.08
17:30
Zvijezda 09
Željezničar
1
3
12.08
20:30
Sarajevo
Gošk
1
1
12.08
20:30
Široki Brijeg
Radnik
0
0
Premijer Liga BiH
5. kolo
15.08
17:00
Mladost DK
Široki Brijeg
0
1
15.08
17:30
Gošk
Tuzla City
3
2
15.08
17:30
Sloboda
Krupa
1
0
15.08
17:30
Radnik
Čelik
0
0
15.08
20:15
Željezničar
Sarajevo
2
2
29.08
20:30
Zrinjski
Zvijezda 09
5
2