Stonoteniseri BiH osvojili 34. mjesto i izborili povratak u Drugu diviziju EP-a

17.09.2017 u 15:13

Muška stonoteniska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 34. mjesto na Evropskom ekipnom prvenstvu u Luksemburgu.

Stonoteniseri BiH osvojili 34. mjesto i izborili povratak u Drugu diviziju EP-a

Najbolji bosanskohercegovački stonoteniseri su u susretu za 33. mjesto, odnosno u finalu III (Standard) divizije poraženi od Azerbejdžana sa 3:2.

Dan ranije stonoteniseri BiH su u prvom meču za plasman od 33. do 36. mjesta pobijedili Crnu Goru sa 3:1 te zajedno s Azerbejdžanom osigurali plasman u viši rang - Drugu (Challenge) diviziju.

U izboru selektora Vladimira Ivaneka boje BiH u Luksemburgu su branili Admir Duranspahić, Edin Konjić i Armin Aličić.

Ženska reprezentacija BiH osvojila je treće mjesto u Trećoj diviziji te ostala bez plasmana u viši rang.

U ženskoj ekipi BiH nastupile su Emina Hadžiahmetović, Sanja Milojica i Snježana Marković, a selektorica je Nada Marković.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Željezničar 15 2 3 47
2. HŠK Zrinjski 15 1 4 46
3. NK Široki Brijeg 13 2 5 41
4. FK Sarajevo 11 3 6 36
5. FK Krupa 9 7 4 34
6. FK Radnik 8 4 8 28
7. FK Mladost DK 6 7 7 25
8. FK Borac 7 3 10 24
9. NK Gošk 6 2 12 20
10. FK Sloboda 5 4 11 19
11. NK Čelik 4 1 15 13
12. NK Vitez 1 4 15 7
Premijer Liga BiH
19. kolo
17.02
14:30
Zrinjski
Gošk
3
2
17.02
14:30
Sloboda
Mladost DK
2
0
17.02
14:30
Krupa
Željezničar
2
4
17.02
17:30
Čelik
Vitez
1
0
18.02
14:30
Radnik
Borac
3
0
18.02
17:30
Široki Brijeg
Sarajevo
2
1
Premijer Liga BiH
20. kolo
24.02
14:30
Vitez
Široki Brijeg
1
4
24.02
14:30
Željezničar
Sloboda
1
0
24.02
14:30
Mladost DK
Zrinjski
1
2
25.02
14:30
Sarajevo
Radnik
0
0
25.02
14:30
Gošk
Čelik
3
2
25.02
15:30
Borac
Krupa
0
1