Takmičari Udruženja 'Oaza' osvojili dvije medalje u Malmeu

13.02.2018 u 13:10

Polaznici Udruženja za podršku osobama sa intelektualnim teškoćama na području Kantona Sarajevo "Oaza" osvojili su dvije medalje na međunarodnom takmičenju za osobe sa invaliditetom "Malmö Open" u Švedskoj. 

Takmičari Udruženja 'Oaza' osvojili dvije medalje u Malmeu

Na takmičenju u stonom tenisu Damir Rimac je osvojio zlatnu a Robert Steiner bronzanu medalju, saopćeno je iz Udruženja "Oaza".

"Oaza" već devet godina sarađuje s partnerima iz Švedske koji su omogućili provođenje i realizaciju projeka "Sport je moje pravo".

Projekt su finansirale švedska nevladine organizacije koja pruža podršku organizacijama osoba sa invaliditetom u BiH "My Right" i Agencija za razvoj i saradnju Sida.

U sklopu projekta "Sport je moje pravo" takmičari "Oaze" redovno učestvuju na takmičenju u Švedskoj, na kojem su ove godine učestvovale 24 zemlje, s više od 3.000 takmičara.

Izvor: FENA

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Željezničar 6 2 1 20
2. FK Sarajevo 5 3 1 18
3. HŠK Zrinjski 5 1 3 16
4. NK Široki Brijeg 3 5 1 14
5. FK Sloboda 4 2 3 14
6. FK Radnik 3 4 2 13
7. NK Čelik 3 3 3 12
8. FK Krupa 2 5 2 11
9. FK Mladost DK 2 3 4 9
10. FK Tuzla City 2 1 6 7
11. NK Gošk 1 3 5 6
12. Fk Zvijezda 09 0 4 5 4
Premijer Liga BiH
4. kolo
11.08
17:00
Tuzla City
Sloboda
0
1
11.08
17:30
Krupa
Mladost DK
2
2
11.08
19:00
Čelik
Zrinjski
1
0
12.08
17:30
Zvijezda 09
Željezničar
1
3
12.08
20:30
Sarajevo
Gošk
1
1
12.08
20:30
Široki Brijeg
Radnik
0
0
Premijer Liga BiH
5. kolo
15.08
17:00
Mladost DK
Široki Brijeg
0
1
15.08
17:30
Gošk
Tuzla City
3
2
15.08
17:30
Sloboda
Krupa
1
0
15.08
17:30
Radnik
Čelik
0
0
15.08
20:15
Željezničar
Sarajevo
2
2
29.08
20:30
Zrinjski
Zvijezda 09
5
2