(VIDEO) Ženska stonoteniska reprezentacija se plasirala na Evropsko prvenstvo

27.11.2016 u 14:56

Ženska stonoteniska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se na Evropsko prvenstvo koje se igra naredne godine u Luksemburgu.

(VIDEO) Ženska stonoteniska reprezentacija se plasirala na Evropsko prvenstvo

Bh. igračice su danas u posljednjem meču kvalifikacija savladale selekciju Škotske rezultatom 3:1.

U prvom meču koji se igrao jučer, BiH je bila bolja od Irske s 3:0, dok su u drugom meču istog dana bh. stonoteniserke poražene od Izraela s 3:2.

BiH se na prvenstvo Evrope kvalificirala kao druga ekipa u grupi K, dok je Izrael prvi.

Reprezentacija BiH igrala je u sastavu: Emina Hadžiahmetović (kapiten), Ivona Baškarad, Sanja Milojica i Snežana Marković, predvođene selektoricom Nadom Marković.

Mečevi kvalifikacija igrali su se u sportskoj dvorani u Ilijašu, a organizator je bio Stonoteniski savez BiH.




Izvor: FENA

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 13 6 3 45
2. FK Željezničar 13 5 4 44
3. FK Sarajevo 12 7 3 43
4. FK Radnik 10 7 5 37
5. FK Sloboda 9 8 5 35
6. FK Krupa 9 5 8 32
Liga za opstanak
1. NK Široki Brijeg 7 7 8 28
2. FK Mladost DK 6 8 8 26
3. NK Vitez 5 8 9 23
4. NK Metalleghe BSI 6 3 13 21
5. NK Čelik 2 7 13 13
6. FK Olimpic 2 5 15 11
Liga za prvaka - 1. kolo
01.04
16:00
Zrinjski
Krupa
-
-
01.04
19:00
Željezničar
Sloboda
-
-
02.04
19:45
Sarajevo
Radnik
-
-
Liga za opstanak - 1. kolo
01.04
16:30
Mladost DK
Čelik
-
-
01.04
16:30
Vitez
Metalleghe BSI
-
-
02.04
16:30
Široki Brijeg
Olimpik
-
-
Liga za prvaka - 2. kolo
05.04
16:00
Krupa
Radnik
-
-
05.04
16:30
Sloboda
Sarajevo
-
-
05.04
18:30
Zrinjski
Željezničar
-
-
Liga za opstanak - 2. kolo
05.04
16:30
Olimpik
Metalleghe BSI
-
-
05.04
16:30
Čelik
Vitez
-
-
05.04
19:00
Široki Brijeg
Mladost DK
-
-