(VIDEO) Ženska stonoteniska reprezentacija se plasirala na Evropsko prvenstvo

27.11.2016 u 14:56

Ženska stonoteniska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se na Evropsko prvenstvo koje se igra naredne godine u Luksemburgu.

(VIDEO) Ženska stonoteniska reprezentacija se plasirala na Evropsko prvenstvo

Bh. igračice su danas u posljednjem meču kvalifikacija savladale selekciju Škotske rezultatom 3:1.

U prvom meču koji se igrao jučer, BiH je bila bolja od Irske s 3:0, dok su u drugom meču istog dana bh. stonoteniserke poražene od Izraela s 3:2.

BiH se na prvenstvo Evrope kvalificirala kao druga ekipa u grupi K, dok je Izrael prvi.

Reprezentacija BiH igrala je u sastavu: Emina Hadžiahmetović (kapiten), Ivona Baškarad, Sanja Milojica i Snežana Marković, predvođene selektoricom Nadom Marković.

Mečevi kvalifikacija igrali su se u sportskoj dvorani u Ilijašu, a organizator je bio Stonoteniski savez BiH.




Izvor: FENA

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. HŠK Zrinjski 11 6 2 39
2. FK Sarajevo 10 7 2 37
3. FK Željezničar 10 5 4 35
4. FK Radnik 9 6 4 33
5. FK Krupa 9 3 7 30
6. FK Sloboda 7 8 4 29
7. NK Široki Brijeg 7 5 7 26
8. FK Mladost DK 6 7 6 25
9. NK Vitez 5 5 9 20
10. NK Metalleghe BSI 5 3 11 18
11. NK Čelik 2 4 13 10
12. FK Olimpik 2 3 14 9
Premijer Liga BiH
18. kolo
02.12
13:00
Vitez
Zrinjski
0
1
03.12
13:00
Željezničar
Čelik
1
0
03.12
13:00
Sloboda
Krupa
2
1
03.12
13:00
Olimpik
Metalleghe BSI
0
2
04.12
13:00
Sarajevo
Radnik
2
0
04.12
16:00
Široki Brijeg
Mladost DK
2
1
Premijer Liga BiH
19. kolo
25.02
14:00
Radnik
Olimpik
2
0
25.02
14:00
Mladost DK
Sloboda
3
1
25.02
14:30
Metalleghe BSI
Široki Brijeg
1
0
25.02
17:00
Čelik
Zrinjski
1
1
26.02
13:00
Sarajevo
Vitez
1
0
26.02
14:30
Krupa
Željezničar
0
1