(VIDEO) Ženska stonoteniska reprezentacija se plasirala na Evropsko prvenstvo

27.11.2016 u 14:56

Ženska stonoteniska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se na Evropsko prvenstvo koje se igra naredne godine u Luksemburgu.

(VIDEO) Ženska stonoteniska reprezentacija se plasirala na Evropsko prvenstvo

Bh. igračice su danas u posljednjem meču kvalifikacija savladale selekciju Škotske rezultatom 3:1.

U prvom meču koji se igrao jučer, BiH je bila bolja od Irske s 3:0, dok su u drugom meču istog dana bh. stonoteniserke poražene od Izraela s 3:2.

BiH se na prvenstvo Evrope kvalificirala kao druga ekipa u grupi K, dok je Izrael prvi.

Reprezentacija BiH igrala je u sastavu: Emina Hadžiahmetović (kapiten), Ivona Baškarad, Sanja Milojica i Snežana Marković, predvođene selektoricom Nadom Marković.

Mečevi kvalifikacija igrali su se u sportskoj dvorani u Ilijašu, a organizator je bio Stonoteniski savez BiH.




Izvor: FENA

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. HŠK Zrinjski 5 0 1 15
2. FK Mladost DK 4 1 1 13
3. FK Željezničar 4 1 1 13
4. NK Široki Brijeg 3 1 2 10
5. FK Borac 3 1 2 10
6. FK Radnik 3 1 2 10
7. FK Krupa 2 3 1 9
8. NK Gošk 2 0 4 6
9. FK Sarajevo 1 2 3 5
10. FK Sloboda 1 2 3 5
11. NK Čelik 1 1 4 4
12. NK Vitez 0 1 5 1
Premijer Liga BiH
5. kolo
19.08
17:00
Krupa
Čelik
1
0
19.08
20:00
Sarajevo
Željezničar
0
1
20.08
17:00
Radnik
Gošk
3
1
20.08
20:00
Borac
Vitez
1
0
20.08
20:00
Široki Brijeg
Mladost DK
3
1
20.08
20:00
Sloboda
Zrinjski
0
2
Premijer Liga BiH
6. kolo
26.08
17:00
Vitez
Zrinjski
2
3
26.08
17:00
Mladost DK
Radnik
3
0
26.08
20:00
Željezničar
Široki Brijeg
0
0
27.08
17:00
Čelik
Sloboda
2
2
27.08
17:00
Gošk
Krupa
0
1
27.08
20:00
Borac
Sarajevo
1
1