Australijanski teniser suspendovan na 7 godina zbog namještanja mečeva

10.01.2017 u 13:42 Piše: Nedžad Omerović

Australijaski teniser Nik Lindal suspedovan je na sedam godina van tenisa i kažnjen sa 35.000 dolara zbog namještanja mečeva.

Australijanski teniser suspendovan na 7 godina zbog namještanja mečeva

Jedinica za integritet tenisa (TIU) saopštila je da je Lindahl planirao da pusti meč na turniru u Australiji, u Toowoombi.

 Lindahl (28) je završio karijeru 2013. godine, najbolji ranking bio mu je 187. mesto, ali iako je planirao da se vrati karijeri, neće moći da posjećuje bilo kakve teniske događaje u narednih sedam godina.

 U pomenutom incidentu učestvovala su još dvojica tenisera iz Australije Brandon Walkin i Isaac Frost,, prvi je dobio šest mjeseci zabrane, a drugi 13 mjeseci, a kazne su sada istekle.

 Posljednja dešavanja dolaze nakon velikog skandala u Australiji i optužbi da je 18-godišnji juniorski osvajač Australian Opena, Oliver Anderson također bio umiješan u nečasne radnje.

 Vlasti Australije vode opsežnu istragu zbog sumnje u nameštanje mečeva, a do sada je čak 350 tenisera ispitano.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 17 10 4 61
2. FK Željezničar 17 9 5 60
3. FK Sarajevo 16 11 4 59
4. FK Krupa 11 10 10 43
5. FK Sloboda 11 10 10 43
6. FK Radnik 10 10 11 40
Liga za opstanak
1. NK Široki Brijeg 9 9 13 36
2. FK Mladost DK 8 12 11 36
3. NK Čelik 8 10 13 34
4. NK Vitez 7 11 13 32
5. NK Metalleghe BSI 7 10 14 31
6. FK Olimpic 5 8 18 23
Liga za prvaka - 9. kolo
20.05
17:00
Sloboda
Krupa
1
3
20.05
17:00
Radnik
Zrinjski
1
2
20.05
17:00
Sarajevo
Željezničar
1
0
Liga za opstanak - 9. kolo
21.05
17:00
Čelik
Olimpik
4
1
21.05
17:00
Metalleghe BSI
Široki Brijeg
0
0
21.05
17:00
Vitez
Mladost DK
3
0
Liga za prvaka - 10. kolo
28.05
17:00
Krupa
Sarajevo
-
-
28.05
17:00
Željezničar
Radnik
-
-
28.05
17:00
Zrinjski
Sloboda
-
-
Liga za opstanak - 10. kolo
27.05
17:00
Olimpik
Vitez
-
-
27.05
17:00
Mladost DK
Metalleghe BSI
-
-
27.05
17:00
Široki Brijeg
Čelik
-
-