Bašić pružio odličan otpor Sousi, ali na kraju ipak doživio poraz

12.04.2018 u 14:20

Mirza Bašić je poražen u osmini finala ATP turnira u Marakechu od Portugalca Joao Souse sa 2:1 po setovima.

Bašić pružio odličan otpor Sousi, ali na kraju ipak doživio poraz Foto: EPA

Već u drugom gemu prvog seta Sousa je oduzeo servis Bašiću koji je potom imao brejk šansu da se vrati u meč, no nije uspio, pa je Sousa poveo sa 3:0. U sedmom gemu Bašić je imao još jednu šansu za brejk koju nije iskoristio, pa je Sousa došao do prvog seta i vodstva od 1:0.

Bašić je u drugom gemu drugog seta oduzeo servis Sousi koji se vratio u petom, no u osmom je naš teniser ponovo oduzeo servis portugalskom i potom iskoristio treću set loptu i došao do izjednačenja u setovima.

Naš teniser je u prvom gemu posljednjeg seta propustio brejk šansu nakon čega je Sousa uzvratio istom mjerom Bašiću, a šansi za brejk nije bilo do desetog gema kada je Sousa iskoristio treću meč loptu i došao do pobjede u ovom meču.

Sousa će u sljedećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Lamine Ouahab-Nikoloz Basilashvili.

Joao Sousa (POR) - Mirza Bašić (BiH) 2:1 (6:3, 3:6, 6:4)


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0