Čehinjama i Francuzima titule u dublu na Roland Garrosu

10.06.2018 u 15:49

Čehinje Barbora Krejčikova i Katerina Siniakova pobjednice su Otvorenog prvenstva Francuske u tenisu u konkurenciji dublova.

Čehinjama i Francuzima titule u dublu na Roland Garrosu Foto: EPA

Šeste nositeljice u finalu su sa 6:3 i 6:3 pobijedile Japanke Eri Hozumi i Makoto Ninomiya.

U muškoj konkurenciji slavili su domaći tensieri Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert.

U finalu su sa 6:2 i 7:6 (4) pobijedili druge nosioce Hrvata Mateja Pavića i Austrijanca Olivera Maracha. 

Za Mahuta i Herberta to je treća Grand Slam titula, nakon US Opena  2015. i  Wimbledona 2016. 

Rezultati finala:
Žene:
Barbora Krejčikova/Katerina Siniakova (Češ/6) - Eri Hozumi/Makoto Ninomiya (Jap) 6:3, 6:3

Muškarci:
Nicolas Mahut/Pierre-Hugues Herbert (Fra/6) - Olivr Marach/Mate Pavić (Aut/Hrv/2) 6:2, 7:6 (4)


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0