Džumhur preko Copila u narednu rundu Rotterdama

14.02.2018 u 13:31 Piše: Benjamin Žilić

Reprezentativac Bosne i Hercegovine lakše od očekivanog je došao do pobjede nad Copilom, rezultatom 2:0 u setovima.

Džumhur preko Copila u narednu rundu Rotterdama

Damir Džumhur je za nešto više od sat vremena savladao Mariusa Copila, te se tako plasirao u narednu rundu turnira u Rotterdamu.

Podsjetimo, turnir u Rotterdamu je iz serije 500.

U prvom setu Džumhur je imao veliku dozu koncentracije na svom servisu, kojeg je iskoristio u potpunosti, dok je 74. teniser na ATP list, Marius Copil napravio grešku kod svog drugog servisa, te Džumhuru prepustio prednost, što je on znao iskoristiti i privesti set kraju.Prvi set je završen rezultatom 6:4 za tenisera iz Bosne i Hercegovine.

Drugi set je donio puno veću borbu tenisera iz Rumunije, Džumhur je na početku drugog seta osvojio break, i učinkovito koristio svoju servu, kako bi ostvario trijumf, ali kada se sve činilo da je gotovo, Copil se vraća pri rezultatu 40:15 na Džumhurovu servu i osvaja break.Teniser iz Rumunije ipak nije mogao da ostane koncentrisan, te mu je Džumhur odmah uzvratio breakom i okončao drugi set, koji je završen istim rezultatom kao i prvi, 6:4.

Džumhur će u narednoj fazi turnira igrati protiv tenisera iz Rusije, Andreya Rubleva, koji je porazio Lucasa Pouillea.

Damir Džumhur - Marius Copil 2:0 (6:4; 6:4)


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 20 6 5 66
2. FK Željezničar 18 6 7 60
3. FK Sarajevo 17 5 9 56
4. NK Široki Brijeg 16 7 8 55
5. FK Radnik 12 8 11 44
6. FK Krupa 10 10 11 40
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 11 9 11 42
2. NK Gošk 12 6 13 42
3. FK Sloboda 9 9 13 36
4. FK Borac 9 8 14 35
5. NK Čelik 7 4 20 25
6. NK Vitez 3 6 22 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0