Nadal juriša na 11. naslov u Parizu, Thiem na prvi

10.06.2018 u 11:47

Na drugom Grand Slam turniru sezone Otvorenom prvenstvu Francuske u Parizu danas će od 15.00 sati u finalu igrati prvi i osmi nosilac Španac Rafel Nadal i Austrijanac Dominic Thiem.

Nadal juriša na 11. naslov u Parizu, Thiem na prvi Foto: EPA

Nadal će jurišati na 11. titulu na Roland Garrosu, a ukupno 16. na Grand Slam turnirima, dok će Austrijancu to biti prvi nastup u finalu jednog od četiri najveća trurnira.

Nadal i Thiem do sada su međusobno igrali devet mečeva u kojim je Španac zabilježio šest pobjeda.

Thiem je jedini igrač koji je u zadnje dvije godine uspio da pobijedi Nadala na zemljanim terenima i prvi Austrijanac koji će igrati u finalu Grand Slam turnira nakon Thomasa Mustera 1995. godine. 

U polufinalnim mečevima Thiem je pobijedio Italijana Marca Cecchinata, dok je Nadal bio bolji od Argentinca Juana Martina Del Potra.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Željezničar 3 0 1 9
2. NK Široki Brijeg 2 2 0 8
3. FK Sarajevo 2 1 1 7
4. FK Krupa 1 3 0 6
5. FK Radnik 1 3 0 6
6. HŠK Zrinjski 2 0 2 6
7. NK Čelik 2 0 2 6
8. FK Sloboda 1 1 2 4
9. FK Tuzla City 1 1 2 4
10. Fk Zvijezda 09 0 3 1 3
11. NK Gošk 0 2 2 2
12. FK Mladost DK 0 2 2 2
Premijer Liga BiH
4. kolo
11.08
17:00
Tuzla City
Sloboda
0
1
11.08
17:30
Krupa
Mladost DK
2
2
11.08
19:00
Čelik
Zrinjski
1
0
12.08
17:30
Zvijezda 09
Željezničar
1
3
12.08
20:30
Sarajevo
Gošk
1
1
12.08
20:30
Široki Brijeg
Radnik
0
0
Premijer Liga BiH
5. kolo
15.08
17:00
Mladost DK
Široki Brijeg
-
-
15.08
17:30
Gošk
Tuzla City
-
-
15.08
17:30
Sloboda
Krupa
-
-
15.08
17:30
Radnik
Čelik
-
-
15.08
20:15
Željezničar
Sarajevo
-
-
15.08
20:30
Zrinjski
Zvijezda 09
-
-