Prvi put nakon 2009. godine: Del Potro u polufinalu Roland Garrosa

07.06.2018 u 14:58

Argentinski teniser Juan Martin Del Potro savladao je Marina Čilića u četvrtfinalu Roland Garrosa sa 3:1 u setovima i plasirao se u polufinale ovog turnira.

Prvi put nakon 2009. godine: Del Potro u polufinalu Roland Garrosa Foto: EPA

Iako mu zbog povrede prepone i kuka koja ga je mučila na prethodnih nekoliko turnira, niko nije davao ozbiljne šanse za veći rezultat u Parizu, Del Potro je uspio doći do samog kraja i izboriti susret sa Rafom Nadalom u finalu.

Meč je prekinut jučer u tiebreaku prvog seta pri rezultatu 5:5, da bi se nastavio danas, a nastavak je bolje otvorio Delpo koji je po povratku na teren dobio dva poena zaredom, a sa njima i prvi set rezultatom 7:5 u tiebreaku.

U drugom setu su u nekoliko navrata oba tenisera imali prilike za brejk, ali brejka nije bilo sve do same završnice seta kada smo vidjeli tri zaredom. Prvi je napravio Čilić u devetom gemu i poveo sa 5:4, ali je Delpo momentalno uzvratio ribrejkom i poravnao na 5:5. Ipak, Čilić ponovo pravi brejk, a onda i potvrđuje isti te dobija drugi set sa 7:5.

Treći set je mnogo bolje otvorio Čilić i činilo se da ima meč na svom reketu. Marin je na startu napravio brejk i poveo sa 2:0, a potom i 3:1, ali je Del Potro sredinom seta vratio brejk zaostatka, da bi potom osvojio i naredna tri gema i drugi set dobio sa 6:3.

U četvrtom setu su oba tenisera dominantno osvajala svoje servis gemove sve do same završnice kada je prvi udarac zadao Argentinac. Delpo je u 11. gemu iskoristio pad u igri Čilića i oduzeo mu servis, a onda sa nulom odservirao za meč, pobjedu i plasman u svoje prvo polufinale Roland Garros ajoš od 2009. godine.