Veliki preokret Del Potra protiv Federera za titulu u Indian Wellsu

18.03.2018 u 23:54

Argentinski teniser Juan Martin Del Potro pobijedio je u finalu ATP Mastersa u Indian Wellsu najboljeg svjetskog tenisera Rogera Federera sa 2:1 po setovima.

Veliki preokret Del Potra protiv Federera za titulu u Indian Wellsu Foto: EPA

U petom gemu prvog seta Del Potro je oduzeo servis prvom teniseru svijeta i sigurnom igrom do kraja zadržao stečenu prednost i poveo sa 1:0 u setovima.

Već na samom startu drugog seta Del Potro je imao dvije brejk lopte koje nije iskoristio nakon čega su oba tenisera sigurno držala svoj servis sve do desetog gema kada je Federer imao dvije brejk lopte. Argentinac je to spasio i nakon toga se otišlo u tie break gdje je uspješniji bio Federer koji je tako izjednačio rezultat u setovima na 1:1. Inače, Švicarac je uspio iskoristiti šestu set loptu dok je Del Potro propustio realizovati jednu meč loptu.

U trećem setu su oba tenisera držala svoj servis sve do devetog gema kada je Švicarac iskoristio drugubrejk loptu i došao u situaciju da servira za meč. Imao je Švicarac 40:15 u odlučujućem gemu nakon čega je uslijedila serija od tri uzastopna poena Del Potra koji je došao do brejk lopte, ali je nije iskoristio.

Poslije toga je Federer došao do nove meč lopte koju ponovo nije iskoristio, a potom je Del Potro došao do još jedne brejk šanse koju je iskoristio i došao do izjednačenja rezultata 5:5.

Oba tenisera su zadržala svoje servise u preostala dva servis gema, te se ponovo otišlo u tie break gdje je uspješniji bio Argentinac i došao do pobjede nad najboljim svjetskim teniserom.

Ovo je bio njihov 25. međusobni duel i sedma pobjeda argentinskog tenisera.

Juan Martin Del Potro (ARG) - Roger Federer (ŠVI) 2:1 (6:4, 6:7 (8), 7:6 (2))