Venus Williams ubjedljiva protiv Johanne Konte za deveto finale Wimbledona

13.07.2017 u 17:13

Američka teniserka Venus Williams plasirala se u finale najvećeg teniskog turnira Wimbledona nakon što je danas u dva seta savladala domaću teniserku Johannu Kontu.

Venus Williams ubjedljiva protiv Johanne Konte za deveto finale Wimbledona Foto: EPA

Venus je slavila sa 6:4, 6:2 nakon sat i 15 minuta igre i tako se plasirala u svoje deveto finale na Wimbledonu gdje će tražiti šestu titulu na ovom turniru. 

Prvi set protekao je u dominantnoj igri obje teniserke u vlastitim servis gemovima, što je bio samo uvod u dramatičnu završnicu u kojoj je set mogao otići veoma lako na stranu Konte. 

Britanka je u devetom gemu stigla do dvije vezane brejk prilike, ali je Venus spasila obje, osvojila taj gem, a onda u narednom i oduzela Konti servis te prvi set osvojila rezultatom 6:4. 

U drugom setu Venus pravi brejk u četvrtom gemu koji potvrđuje za vodstvo od 4:1, da bi do kraja meča Amerikanka i po drugi put oduzela servis Konti i rezultatom 6:2 osvojila drugi set te se tako plasirala u finale Wimbledona gdje će se protiv Garbine Muguruze boriti za svoju šestu titulu na ovom turniru. 


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 19 5 4 62
2. FK Željezničar 18 5 5 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 7 49
4. FK Sarajevo 14 5 9 47
5. FK Krupa 10 10 8 40
6. FK Radnik 10 8 10 38
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 10 9 9 39
2. NK Gošk 9 6 13 33
3. FK Borac 8 8 12 32
4. FK Sloboda 7 9 12 30
5. NK Čelik 7 4 17 25
6. NK Vitez 1 6 21 9
Liga za prvaka
6. kolo
21.04
16:30
Radnik
Zrinjski
1
2
21.04
17:00
Krupa
Željezničar
2
0
22.04
17:00
Sarajevo
Široki Brijeg
2
0
Liga za opstanak
6. kolo
21.04
17:00
Vitez
Mladost DK
1
2
21.04
17:00
Čelik
Borac
1
1
22.04
17:00
Sloboda
Gošk
1
2
Liga za prvaka
7. kolo
27.04
17:00
Željezničar
Zrinjski
-
-
28.04
17:00
Široki Brijeg
Krupa
-
-
29.04
17:00
Sarajevo
Radnik
-
-
Liga za opstanak
7. kolo
28.04
16:30
Gošk
Čelik
-
-
28.04
17:00
Sloboda
Vitez
-
-
29.04
20:00
Borac
Mladost DK
-
-