WTA Elite Trophy: Julia Goerges posljednja polufinalistica

03.11.2017 u 13:37

Njemačka tenisačica Julia Goerges u petak je svladala Francuskinju Kristinu Mladenović sa 6-2, 7-6 (4) i zauzela posljednje preostalo mjesto među polufinalisticama WTA Elite Trophy turnira na kojem sudjeluje 12 tenisačica rangiranih iza osam onih koje su nastupile na WTA Finalsu.  

WTA Elite Trophy: Julia Goerges posljednja polufinalistica Foto: EPA

Goerges je pobjedom nad prvom nositeljicom Mladenović osvojila prvo mjesto u skupini A bez izgubljenog seta, baš kao što su to u skupinama C i D učinile Latvijka Anastasija Sevastova i Australka Ashleigh Barty. Amerikanka CoCo Vandeweghe pobjednica je skupine B s jednim izgubljenim setom.

U subotnjim polufinalnim dvobojima sastat će se Goerges i Sevastova (9.30 sati) te Vandeweghe i Barty (12.00).

WTA ELITE TROPHY - Zhuhai
     
Skupina A
Julia Goerges (Njem/7) - Kristina Mladenović (Fra/1) 6-2, 7-6 (4) 

Ljestvica
1. Julia Goerges (Njem)            2 2 0 4-0 4   
2. Magdalena Rybarikova (Slk)     2 1 1 2-3 2   
3. Kristina Mladenović (Fra)       2 0 2 1-4 0   

Skupina B
Peng Shuai (Kina/12) - Jelena Vesnina (Rus/6) 6-2, 1-0, predaja

Ljestvica
1. CoCo Vandeweghe (SAD)           2 2 0 4-1 4   
2. Peng Shuai (Kina)             2 1 1 2-2 2   
3. Jelena Vesnina (Rus)            2 0 2 0-3 0   

Skupina C
Sloane Stephens (SAD) - Barbora Strycova (Češ)

Ljestvica
1.  Anastasija Sevastova (Lat)     2 2 0 4-0 4   
2.  Sloane Stephens (SAD)          1 0 1 0-2 0   
2=. Barbora Strycova (Češ)         1 0 1 0-2 0   

Skupina D
1. Ashleigh Barty (Aus)           2 2 0 4-0 4   
2. Anastasia Pavljučenkova (Rus) 2 1 1 2-3 2   
3. Angelique Kerber (Njem)         2 0 2 1-4 0   

Izvor: Fena

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0