Beroe opravdao ulogu favorita, loš ulazak Play offa u utakmicu koštao ih poraza

15.12.2016 u 18:34 Piše: Sport1.ba

ŽKK Play Off Happy poražen je od bugarske ekipe Beroe rezultatom 100-67 u okviru WABA lige.

Slab ulazak u susret koštao je aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine poraza. Beroe koji je favorit grupe u kojoj se nalaze i naše predstavnice bio je bolji i u drugom međusobnom duelu. Domaće košarkašice su, predvođene sjajnom Monique Reid, prvu četvrtinu riješile u svoju korist rezultatom 27-12.

Druga četvrtina donijela je bolju igru naših predstavnica, ali nedovoljno za rezultatski preokret, s obzirom na to da je i ta dionica pripala košarkašicama bugarskih predstavnica 19-13, za konačnih plus 23 (48-25) na poluvremenu.

Treća dionica susreta je bila dosta izjednačena, a košarkašice Gorana Loje su zaigrale puno bolej nego u prvom dijelu utakmice, međutim iako su popravile igru u napadu, nisu uspjele da naprave preokret i smanje veliki zaostatak za domaćim košarkašicama koje su imale prednost od 70-47 na ulasku u posljednji period.

Veliku prednost koju su imali na ulasku u zadnji period domaće košarkašice su zadržale do kraja susreta za konačnih 100-67 za bugarsku ekipu.

Prvo ime susreta bila je sjajna Monique Reid koja je postigla 41 poen, dok su kod ekipe Play Offa najefikasnije bile Jovana Marković sa poena, dok su Anđela Delić i Nikolina Džebo postigle po 12 poena.

Play Off narednu utakmicu igra 23. decembra na svom terenu protiv ekipe.Triglava.