(FOTO) ŽKK Play Off savladao Partizan i plasirao se u nastavak regionalne lige

08.12.2016 u 21:15 Piše: Kenan Kaloper

Košarkašice Play Offa napravile su najveći uspjeh u svojoj historiji nakon što su večeras u Skenderiji rezultatom 76-66 savladale Partizan u regionalnoj WABA ligi, čime su se plasirale u nastavak takmičenja.

Domaće su košarkašice od početka susreta bile svjesne da ih pobjeda večeras vodi u nastavak takmičenja, tako da su jako dobro odigrale prvu četvrtinu, dobivši je rezultatom 22-16.

Međutim, pritisak ih je znatno uzdrmao pa su puno lošije odigrale drugu četvtrtinu, što je Partizan iskoristio da preokrene meč u svoju korist i vrati mu neizvjesnost. Tako su gošće na poluvremenu vodile rezultatom 34-33.

Bilo je prilično jasno da će Play Off o svojoj sudbini u ovoj utakmici odlučiti u trećoj četvrtini. Košarkašice Gorana Loje nisu smjele dopustiti sebi još jedan loš period igre, ali istovremeno nisu smjele srljati u napadu i morale su držati rezultatski egal i koristiti greške Partizana. Meč je bio dosta izjednačen do posljednjih nekoliko minuta treće četvrtine, kada Play Off pravi sjajnu seriju i odvaja se na vrlo visoku razliku. Tako su domaće na otvorenju posljednjeg perioda igre imale vodstvo rezultatom 53-45.

Do kraja susreta, Partizan se nije uspio vratiti u meč, a Play Off ga je odlično priveo kraju, s obzirom da se radi o vrlo mladoj ekipi. Domaći tim je na kraju slavio pobjedu rezultatom 76-66.

Prva petorka Play Offa je večeras pružila odličnu partiju. Ines Ćorda je ubacila 17 poena, uz 7 skokova i asistenciju. Anđela Delić je u ključnim momentima meča odigrala sjajno, a ubacila je 20 poena, uz 6 skokova i 8 asistencija. Milica Milošev je ubacila 17 poena, uz 5 skokova i 2 asistencije.  Nikolina Džebo je ubacila 11 poena, uz 5 skokova i asistenciju.

Kod gošći, najbolja je bila Suzanka Milovanović sa 16 poena, 10 skokova i 3 asistencije. Ivanka Matić je također ubacila 16 poena, uz 12 skokova i asistenciju.

ŽKK PLAY OFF: Milošev 17, Ćorda 17, A. Delić 20, N. Delić 7, Džebo 11, Azinović, Starčević, Babić, Čeremidžić, Marković 4, Ćato

ŽKK PARTIZAN: Petrović, Špikić 14, Živadinović 8, Milovanović 16, Stojanović 5, Ćirimanović 7, Ignjatović, Radivojević, Matić 16, Todorović, Miletić