Chelsea, Manchester City, Liverpool, Atletico Madrid, gledaju u leđa nogometašicama SFK Sarajevo

02.01.2017 u 13:12 Piše: Faris Muhović

Ženski fudbalski klub SFK 2000 Sarajevo je među 30 najboljih u Evropi.

Chelsea, Manchester City, Liverpool, Atletico Madrid, gledaju u leđa nogometašicama SFK Sarajevo

Na najnovijoj rang listi top Evropskih klubova na kraju 2016. godine na osnovu uspjeha u Ligi prvaka SFK 2000 Sarajevo nalazi se na 26. mjestu što je sjajan rezultat za tim iz Bosne i Hercegovine.

Treba spomenuti da se iza kluba iz Sarajeva nalaze veliki ženski klubovi iz Evrope kao što su Chelsea, Manchester City, Liverpool, Atletico Madrid, Benfica...

SFK 2000 Sarajevo najbolje je rangirani klub sa Balkana, a najbliže je Spartak iz Subotice.

Nogometašice Lyona se nalaze na prvom mjestu dok su iza njih na listi Wolfsburg, PSG, Frankfurt, dok se na petoj poziciji nalazi Brondby.

Cjelokupnu listu možete pogledati ovdje.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Željezničar 4 0 1 12
2. HŠK Zrinjski 4 0 1 12
3. FK Mladost DK 3 1 1 10
4. FK Radnik 3 1 1 10
5. NK Široki Brijeg 3 0 2 9
6. FK Borac 3 0 2 9
7. FK Krupa 1 3 1 6
8. NK Gošk 2 0 3 6
9. FK Sarajevo 1 1 3 4
10. FK Sloboda 1 1 3 4
11. NK Čelik 1 0 4 3
12. NK Vitez 0 1 4 1
Premijer Liga BiH
4. kolo
12.08
17:00
Vitez
Sloboda
0
1
12.08
20:30
Zrinjski
Krupa
1
0
12.08
20:30
Željezničar
Borac
2
1
13.08
16:30
Čelik
Radnik
3
0
13.08
17:30
Gošk
Široki Brijeg
2
1
13.08
17:30
Mladost DK
Sarajevo
1
1
Premijer Liga BiH
5. kolo
19.08
17:00
Krupa
Čelik
1
0
19.08
20:00
Sarajevo
Željezničar
0
1
20.08
17:00
Radnik
Gošk
3
1
20.08
20:00
Borac
Vitez
1
0
20.08
20:00
Široki Brijeg
Mladost DK
3
1
20.08
20:00
Sloboda
Zrinjski
0
2