(FOTO) SFK 2000 Sarajevo ubjedljivo savladao Moldavke

10.08.2018 u 18:52

Nakon osvojena tri boda u prvom kolu protiv Vllaznije fudbalerke SFK 2000 Sarajevo danas su u TC N/FSBiH u Zenici odigrale utakmicu drugog kola grupne faze Lige prvaka protiv SS Anenii Noi iz Moldavije i slavile pobjedu 5:0.

(FOTO) SFK 2000 Sarajevo ubjedljivo savladao Moldavke Foto: Muhamed Tunović

Bordo igračice do vodstva su stigle već u trećoj minuti kada je sa desne strane ubacila Selimović, a ispred gola tima iz Moldavije najbolje se snašla Medić koja je pogodila za 1:0. U 14. minuti Medić je poslala sjajnu loptu prema Kapetanović koja je ipak pogodila stativu na kraju.

Do drugog gola šampionke Bosne i Hercegovine stigle su u 23. minuti, a iz slobodnog udarca sa dvadeset metara pogodila je Jasna Đoković. Dvije minute kasnije Đoković je sjajno pronašla Aidu Hadžić, ali njen udarac odlazi pored gola. U 33. minuti opet je Đoković poslala sjajnu loptu prema Mejremi Medić koja je sjajno prošla i postigla gol za 3:0.

U nadoknadi prvog poluvremena napravljen je faul nad Tamarom Bojat u kaznenom prostoru, a sigurna s bijele tačke za konačnih 4:0 u prvom poluvremenu bila je Jasna Đoković.

Gdje su stale u prvom poluvremenu, tu su nastavile u drugom kada je već u drugoj minuti nastavka, nakon što je Jasna Đoković ubacila iz slobodnog udarca, Tamara Bojat pogodila glavom za 5:0. U nastavku utakmice i dalje je SFK 2000 Sarajevo stvarao prilike, dominirao i napadao, a još jedna velika prilika viđena je u 82. minuti kada je danas sjajna Jasna Đoković ubacila, Kapetanović pokušala glavom, ali golmanica Anenii Noi je odbranila ovaj udarac.

Do kraja utakmice nije bilo promjena, pa je ekipa SFK 2000 Sarajevo ostvarila sigurnu pobjedu od 5:0.

Posljednje kolo igra se u ponedeljak. SFK 2000 Sarajevo igra protiv estonskog Parnua, dok će ekipa iz Moldavije igrati protiv Vllaznije.

Piše: Faris Muhović