Košarkašice Željezničara savladale Brčanku

10.12.2017 u 21:15

Košarkašice Željezničara savladale su Brčanku u susretu sedmog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Pobjednik meča nazirao se krajem prvog poluvremena, kada su košarkašice Željezničara vodile s uvjerljivih 43:28.

Brčanka je u trećoj četvrtini zaigrala dosta bolje i smanjila predost domaćina na samo devet poena, ali posljednji period igre ponovo je donio bolju igru igračica Željezničara koje su bez problema privele meč kraju i upisale drugu ovosezonsku pobjedu.

U pobjedničkom timu istaknula se Amra Bajrović sa 17 poena, dok je Azra Alispahić ubacila 16. Brčanku je u ovom meču predvodila Nataša Kajtaz s 20 poena i deset skokova.

Košarkašice RMU Banovića jučer su savladale Mladi Krajišnik sa 85:60 i zadržale maksimalan učinak iz sedam mečeva.

Drugi poraz pretpjele su košarkašice Orlova, koje su nakon dva produžetka poražene u Tuzli od Jedinstva sa 97:91.

Sloboda je u petak u Bosanskom Novom savladala Livno sa 70:48 i došla do prve pobjede u sezoni.

Utakmica Rudar - Play Off je odgođena, a novi termin odigravanja će biti naknadno određen.